Patrik Nacher k veřejnosti: Je spousta nařízení, se kterými nesouhlasím, ale je nouzový stav, takže...

08.12.2020 16:25

Z PROFILŮ Poslanec Patrik Nacher (ANO) nabádá vládní kritiky, aby byli v průběhu boje s pandemií koronaviru vstřícnější. „Jsme v nové situaci, kde není možné něco kritizovat nebo za každou cenu hájit,“ má jasno Nacher a dodává, že momentálně je primárně potřeba zastavit šíření covidu-19.

Patrik Nacher k veřejnosti: Je spousta nařízení, se kterými nesouhlasím, ale je nouzový stav, takže...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Patrik Nacher

Čtenáři ParlamentníchListů.cz Nacherovi jako poslanci vládního hnutí ANO vyčetli, že systém PES je podle nich nepřehledný a navíc se podle něj vláda neřídí. Nacher ale podle svých slov s vytvořením systému PES nemá nic společného. „Svůj dotaz musíte směřovat na Ministerstvo zdravotnictví, případně na Ministerstvo průmyslu a obchodu. Nejsem autorem tabulky ‚PSA‘, která byla představena v médiích,“ reagoval Nacher s tím, že ani jemu se některé věci nelíbí.

„Jako řadový poslanec jsem už dvakrát interpeloval pana ministra s dotazem, jak bude vláda reagovat do budoucna. Jsme v nové situaci, kde není možné něco kritizovat nebo za každou cenu hájit, protože nemám k dispozici detailní informace ke všem oblastem, kterých se nový systém opatření týká,“ apeloval Nacher na všechny kritiky, aby s hodnocením počkali až po krizi a jejím vyhodnocení.

Podle Nachera je situace zcela nová a vláda se učí za pochodu. V podobné situaci jsou navíc podle něj i ostatní státy kolem. „V této chvíli je prioritou zastavení šíření epidemie a pak se můžeme zpětně podívat, jestli se mohlo něco udělat lépe nebo jinak. Při pohledu na jiné státy jsme na tom všichni podobně. Ne všechno chválím a oceňuji, ale taky nebudu za každou cenu kritizovat,“ brání vládu poslanec hnutí ANO.

Vysvětlil také, že se mu některá opatření nelíbí, ale bohužel jsou nutností. „Je nouzový stav, takže se dějí věci, se kterými mnozí nesouhlasí. Je spousta nařízení, se kterými nesouhlasím ani já. Jedna z věcí je právě zavření škol pro ty nejmenší,“ reagoval Nacher na stížnosti ohledně zavření škol.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jedno uznat musím. Bez Angely bude hůř. Václav Klaus o novém Německu

17:13 Jedno uznat musím. Bez Angely bude hůř. Václav Klaus o novém Německu

Bez Angely Merkelové bude hůř. To napsal na sociální síti exprezident Václav Klaus v den, kdy se nov…