Pavel Šafr zveřejnil Topolánkovi, co ho nenechali říct na Václaváku: Jsme jako žáby, které se pomalu vaří. Prezident umetá cestu extrémistům

18.11.2017 20:37 | Zprávy

Mirek Topolánek byl jedním z těch prezidentských kandidátů, kteří nedostali pozvání na páteční podvečerní akci na Václavském náměstí v Praze. Stejně jako Michal Horáček tak, na rozdíl od Jiřího Drahoše, nemohl promluvit k lidem. Přece jen si však našel cestu, jak sdělit lidem slova, která od něj mohli slyšet, kdyby se ke všem prezidentským kandidátům přistupovalo na Václavském náměstí stejně. Co by tam tedy Topolánek řekl?

Pavel Šafr zveřejnil Topolánkovi, co ho nenechali říct na Václaváku: Jsme jako žáby, které se pomalu vaří. Prezident umetá cestu extrémistům
Foto: Vít Hassan
Popisek: Expremiér Mirek Topolánek na Národní třídě

Kdyby Mirek Topolánek dostal stejnou příležitost jako Jiří Drahoš či Pavel Fischer, řekl by lidem na Václavském náměstí, že získat svobodu není snadné, zato ztratit ji je velmi snadné. Přijdete o ni rychleji, než si to stačíte uvědomit.

„Svoboda vůbec není samozřejmá. To si my, kteří pamatujeme komunistickou totalitu, dobře uvědomujeme. Proto odmítáme pokorně přijímat některé nápady, které k nám přicházejí z EU. Od zbytečné regulace a byrokracie až po vnucování naší kultuře cizích nositelů politického islámu. Ale nemylme se: největší hrozbou pro naši svobodu jsme my sami. A plně přitom platí, že o svobodu nikdy nepřicházíme najednou, ale po kouskách. Jako ty pověstné žáby, které se uvaří v pomalu se zahřívající vodě...“ řekl by lidem Topolánek. Text projevu, který by přednesl, poskytl serveru Forum24.cz.

Celý článek naleznete zde

O svobodu nás však nezačali znovu připravovat komunisté. Místo nich se toho ujaly Věci veřejné, když po pádu Topolánkovy vlády narušily systém tradičních stran ve jménu boje proti „dinosaurům“. Výsledkem byla relativně nestabilní vláda, která navíc otevřela cestu k moci Andreji Babišovi tím, že se nechala svrhnout prokurátory. Podle Topolánka je třeba dbát na oddělení moci zákonodárné, výkonné a soudní ve státě, ale zásahem policie na Úřadu vlády ČR z roku 2013 byla prý tato rovnováha narušena. Toho využil Andrej Babiš, kterého sociální demokraté a lidovci nedokázali udržet na uzdě.

Babiš má na kontě celou řadu problémů. Sliboval, že nebude ovlivňovat svá média, ale krátce poté, co je koupil, už volal do svých Lidových novin a chtěl vědět, proč o něm novináři nepsali. Jenže lidem to zřejmě nevadí. Časy se mění. Když byl dříve politik přistižen při lži, musel se stáhnout do ústraní. U Babiše to ale neplatí. Lidem jeho nepravdy nevadí.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Překvapím nezemědělce, hlavně ty z Prahy. Veleba vytáhl procenta

7:46 Překvapím nezemědělce, hlavně ty z Prahy. Veleba vytáhl procenta

POHLED SELSKÝM ROZUMEM „Jsme zemí, která to po vstupu do EU dotáhla ze soběstačné a vysoce exportní …