Pavel Telička hodnotí Babišovo vystupování v Bruselu: Velmi krátkozraké a nešťastné

02.02.2018 10:07 | Zprávy

Hnutí ANO v prezidentské volbě podpořilo současného prezidenta Miloše Zemana a dalo si tím gól do vlastní brány, alespoň tak to vidí europoslanec Pavel Telička, který je znám svým kritickým postojem k premiéru Andreji Babišovi i vztahu České republiky k Evropské unii. „Vyvoláváme strach a nejsme schopni nabídnout řešení. Vše, co je špatné, se u nás prezentuje jako vina Evropské unie,“ řekl ve Výzvě na serveru seznamzprávy.cz.

Pavel Telička hodnotí Babišovo vystupování v Bruselu: Velmi krátkozraké a nešťastné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Pavel Telička

Pavel Telička byl do Evropského parlamentu zvolen za hnutí ANO, se kterým se na podzim loňského roku rozešel i z důvodu, že Andrej Babiš se rozhodl v prezidentských volbách podpořit Miloše Zemana. „Respektuji tu volbu, ale je to pro mě smutné. Jistě nemůže očekávat nic jiného než v tom prvním funkčním období, které nepřineslo nic pozitivního,“ řekl a dodal, že Zeman není dostatečně reprezentativní a v zahraničí není brán. „Navíc nejednal v předvolební kampani férově a strašil společnost,“ uvedl.

Dále poznamenal, že po rozchodu s hnutím ANO už s Andrejem Babišem nebo lidmi, kteří budou v příštích letech určovat zahraniční politiku v EU, v kontaktu příliš není. „Je pravda, že intenzita je mnohem nižší než dříve. Rozešli jsme se na pěti otázkách a ty rozdíly se akorát prohloubily. Rozcházeli jsme se například v otázce dalšího vývoje EU, podpory Zemana, kterou Babiš vyslal jasný signal, kam ČR směřuje,“ řekl a dodal, že se spolupráce s europoslanci a jinými politiky nezříká, pokud je to spolupráce v zájmu České republiky.

„Pro mě je podstatné, že volební program hnutí ANO, který jsem sepsal s kolegou Ježkem, platí a ten implementujeme. Nejsme to my, kteří se od programu odklonili,“ připomněl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prague Pride: USA už nepřispějí. Ale vy možná ano. Ať to platí ten, kdo to chce, vyzval Žantovský

8:19 Prague Pride: USA už nepřispějí. Ale vy možná ano. Ať to platí ten, kdo to chce, vyzval Žantovský

TÝDEN V MÉDIÍCH Šikana živnostníků a podnikatelů dalším nápadem Fialovy vlády, jak pomoci veřejnoprá…