Peake nechce Šnajdra a Tluchoře na důležitých funkcích

25.11.2012 15:43 | Zprávy

Vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM) chce zabránit tomu, aby tři rebelující poslanci ODS, kteří odchodem ze Sněmovny umožnili zachování kabinetu Petra Nečase (ODS), dostali za odměnu místa v podnicích s podílem státu. Podle vicepremiérky pro boj s korupcí by to znevěrohodnilo boj vlády s korupcí. Marek Šnajdr má údajně dostat místo v dozorčí radě Českých drah, Petr Tluchoř jde do ČEZ a Ivan Fuksa nastupuje prý do Českého aeroholdingu.

Peake nechce Šnajdra a Tluchoře na důležitých funkcích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně strany LIDEM Karolina Peake

"Velmi to znevěrohodňuje vládu a celé protikorupční snažení," řekla v dnešních Otázkách Václava Moravce v ČT Peake. Na otázku, zda tomu bude chtít zabránit, odpověděla ano. "Znevěrohodňuje to vládu a znevěrohodňuje to podstatu dohody, která zjevně padla, nevím zda na úrovni ODS nebo premiéra a oněch rebelujících poslanců," dodala.

Správní a dozorčí rady se obsazují podezřele

Chce o tom mluvit v koalici také proto, že úprava podmínek pro nakládání s majetkem právnických osob zřizovaných státem je jednou z priorit protikorupční strategie. "Má se jednat také o tom, jakým způsobem se dosazují lidé do správních a dozorčích rad," řekla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

To jako vážně?

Myslíte, že o tom, kdo by měl být premiér má rozhodovat nějaký posudek? A co volby a lidi? Berete jejich rozhodnutí vůbec vážně? Jestli politik může kandidovat, proč by nemohl být pak ministr, premiér nebo třeba prezident? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chce „střílet a věšet vlastizrádce“? Pollert v šoku ze slov spoluobčana

7:15 Chce „střílet a věšet vlastizrádce“? Pollert v šoku ze slov spoluobčana

Lukáš Pollert reagoval na sociálních sítích na kontroverzní otázku Davida Petrly, zda „vlastizrádce …