Peake to pěkně schytala. Tentokrát od prezidentských kandidátů

7. 12. 2012 8:30

V to, že bude současná vicepremiérka Karolína Peake schopnou ministryní obrany, zřejmě nikdo nevěří. Říct k tomu své dostali možnost i prezidentští kandidáti Miloš Zeman, Jiří Dienstbier, Vladimír Dlouhý a Karel Schwarzenberg. Ti se zúčastnili debaty v Centru pro sociální a ekonomické strategie při Univerzitě Karlově. A na Peake nenechali nit suchou.

Peake to pěkně schytala. Tentokrát od prezidentských kandidátů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolina Peake
reklama

Nejstručnější byl Miloš Zeman. "Horší řešení než Karolína Peake se těžko mohlo najít," odpověděl na otázku, jaká kritéria má mít nový ministr obrany. Stejný názor měl i Vladimír Dlouhý, který ve své odpovědi vychválil dnes odstupujícího ministra resortu Alexandra Vondru. "Z hlediska vybavenosti by to měl být někdo jako Saša Vondra. To znamená člověk, který se vyzná v problematice bezpečnostní i zahraničně-politické. Politický osud Saši Vondry podléhá nyní v něčem spravedlivé, ale také nespravedlivé kritice. Typově by to ale měl být někdo jako on," má jasno Dlouhý.

Podle něj by to rozhodně neměl být někdo jako je Peake, i když "se na ni hezky dívá". Karel Schwarzenberg se držel otázky a vyjmenoval pouze vlastnosti, které by měl nový šéf obrany mít. Podle něj je jeden z nejdůležitějších aspektů to, aby "měl dlouhodobý zájem o otázky strategické a zahraniční politiky“. Jiří Dienstbier se snažil téma odlehčit: "Můžeme jen doufat, že ministryně bude třeba umět lépe zpívat, než ta předchozí.“ Dienstbier tak narážel na zatím poslední ženu resortu Vlastu Parkanovou, která pro bývalého amerického prezidenta George Bushe natočila píseň. Chtěla tak podpořit výstavbu amerického radaru v Brdech.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ane
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vystrčil naštve Zemana i Babiše. Spojení s Volným. A výzva Čechům, chovejme se slušně

14:09 Vystrčil naštve Zemana i Babiše. Spojení s Volným. A výzva Čechům, chovejme se slušně

Hosty druhé hodiny Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli předseda Senátu Miloš Vystrčil z …