Peake změnila názor jako jediná z LIDEM. Ostatní vládu odmítnou

07.08.2013 20:24

Všichni členové poslaneckého klubu LIDEM kromě předsedkyně Karolíny Peake budou hlasovat proti vládě. Peake se zbylými sedmi členy klubu nyní nekomunikuje. ČTK to řekl člen poslaneckého klubu liberálních demokratů Radim Vysloužil. Informaci potvrdili i další členové klubu. Vysloužil uvedl, že nechápe rozhodnutí Peake, která uvedla, že dohoda o "stojedničce" po rozhodnutí dvou poslanců ODS, že nebudou hlasovat proti Rusnokově vládě, neplatí a nemá cenu v ní pokračovat.

Peake změnila názor jako jediná z LIDEM. Ostatní vládu odmítnou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolína Peake
reklama

"Nehodlám hodit za hlavu svá prohlášení, že vládu Jiřího Rusnoka nepovažuji za vládu legitimní a že její jmenování je v nesouladu s parlamentní demokracií. Setrvávám ve své podpoře Miroslavě Němcové a budu aktivně hlasovat proti důvěře vládě Jiřího Rusnoka," řekl ČTK Vysloužil.

"Slovo držím a aktivně hlasuji proti vládě SPOZ," napsal v SMS zprávě ČTK poslanec Viktor Paggio. Podobně se vyjádřili i další členové klubu liberálních demokratů Lenka Andrýsová, Martin Vacek, Jana Suchá či jmenovec premiéra Jiří Rusnok. Podle Vysloužila Peake členům klubu zatím nevysvětlila, proč změnila názor. Ještě dopoledne celá poslanecká frakce jednotně tvrdila, že Rusnokův kabinet v hlasování odmítne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

16:32 „Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi vrbětických událostí. Poznáte je podle toh…