Peču vánočku, zpíváme koledy. Horská nastínila své Vánoce

11.12.2011 10:54

Senátorky Miluše Horské z KDU-ČSL se čtenář ParlamentníchListů.cz zeptal na tradice a zvyky, které o Vánocích ona a její rodina dodržuje. A senátorka s odpovědí neváhala. Peče prý vánočku, vaří rybí polévku a zpívají se u nich koledy.

Peču vánočku, zpíváme koledy. Horská nastínila své Vánoce
Foto: kdu.cz
Popisek: Senátorka Miluše Horská

"Dnes už nemám hodné maminky, babičky a tchyně, které by mi napekly výborné cukroví a já opravdu péci nestíhám. Ale mám dobré kamarádky a hodného Davida, který mi už několik let peče výborný čokoládový dort. Ale vánočky, hlavně kvůli tatínkovi, ty peču těžké, máslové s ořechy a rozinkami sama a někdy pečení zopakuji i dvakrát během Vánoc," odpověděla Horská čtenáři s přezdívkou mykeš.

Abychom si bachory nezničili

Senátorka uklízí a před svátky dodržuje také půst. "Vždy jsem láteřila, cože se to před Vánoci blázní s úklidem a honěním. Dnes už uznávám, že to naši předci měli dobře vymyšlené. Občas si svůj chlíveček vyčistit, vyvětrat, vyvonět a nazdobit je potřeba," komentovala domácí přípravy. "Trochu méně jíst alespoň předem a nejlépe se i postit nejen v Boží úctě, ale abychom si bachory nezničili úplně je též velmi moudré."

U večeře se u Horských sejde vždy hodně lidí, nechybí koledy a dárky pod stromečkem. "Dnes jsem v roli hospodyně, která připravuje rodinou sešlost. Mám ráda hodně lidi u stolu. Nechybí jmelí, barborky, šupinka pod talíř, svíčičky v lavoru, rozkrojené jablíčko, jihočeský houbový Kuba a švestková omáčka. Rybí polévku vařím jen kvůli tatínkovi, i když ryby jako rodina milujeme. Po tradiční večeři sednou dcery k piánu a zanotujeme si české národní koledy. No a pak se všichni divíme, jak jsme byli hodní."

Čtěte:
Horská (KDU-ČSL): Jak je v ČR naplňován cíl rovných příležitostí?
Senátorka Horská: Přidáme se k ČSSD a sociální reformu také odmítneme

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

21:00 Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

Francie porazila na mistrovství světa ve fotbale Chorvaty 4:2. Při předávání poháru se na moskevský …