Pejsek, kočička a MF Dnes včera, dnes i zítra vařili dort. Zpatlali při tom, co mohli, směje se Michal Hašek článku o sobě

19.07.2016 7:41

Za hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška (ČSSD) roky mluví s médii žena s vymyšleným jménem, zjistila Mf Dnes. Skutečná identita i činnost této osoby je neméně překvapivá. Deník informaci přináší hned na své titulní straně a věci věnuje ještě většinu své třetí strany.

Pejsek, kočička a MF Dnes včera, dnes i zítra vařili dort. Zpatlali při tom, co mohli, směje se Michal Hašek článku o sobě
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Jihomoravský hejtman Michal Hašek

Zhruba od roku 2011 posílá novinářům Haškovým jménem vyjádření jeho údajná mluvčí Lucie Proutníková. Když se však na Proutníkovou zeptal redaktor Mf Dnes Michala Haška, hejtman překvapivě prohlásil, že ji vůbec nezná.

Deník s odkazem na několik zdrojů z hejtmanova okolí tvrdí, že pod jménem Proutníková se ve skutečnosti skrývá lobbistka Jana Mrencová, u jejíhož partnera si měl hejtman před krajskými volbami objednat za 400 tisíc korun (z veřejných peněz) marketingové služby a kterou letos v dubnu soud v Chebu nepravomocně odsoudil k podmínce za to, že za úplatek nabízela ovlivnění novinářů.

Deníku prý potvrdilo několik zdrojů přímo z úřadu, že Mrencová běžně diriguje práci zaměstnanců hejtmanství, ač na to oficiálně nemá žádné pověření. A skutečně existující krajská mluvčí Eliška Holešinská Windová měla připustit, že s Mrencovou v minulosti ohledně tiskových zpráv komunikovala.

 „To opravdu máte mylné informace. Já politiku už nedělám,“ ohradila se Mrencová proti závěru Mf Dnes. Hašek zase tvrdí, že Mrencovou téměř nezná. „Firma, ve které figuruje nebo figurovala paní Mrencová, myslím v minulosti dělala nějaká mediální školení směrem k úředníkům,“ mlžil hejtman, který se k celé věci vyjádřil i na svém facebookovém profilu.

„Kočička, pejsek a brněnská Mladá fronta včera, dnes i zítra vařili dort, zpatlali při tom, co mohli. Prý za mne ‚roky komunikuje neexistující mluvčí‘. Chápu, že jsou vedra a okurky, ale jak si každý může všimnout, za Michala Haška komunikuje Michal Hašek – v televizi, rádiu i tištěných a elektronických médiích. A tisková mluvčí Jihomoravského kraje se jmenuje Eliška Windová,“ odmítl hejtman závěry Mf Dnes.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dal jsi kněžský slib, Danieli, a ten jsi pošlapal!“, „Jirko, neobtěžuj tady lidi, kteří tě neznají!“ Beseda s Hermanem skončila velkým konfliktem

15:07 „Dal jsi kněžský slib, Danieli, a ten jsi pošlapal!“, „Jirko, neobtěžuj tady lidi, kteří tě neznají!“ Beseda s Hermanem skončila velkým konfliktem

REPORTÁŽ Muslimové jsou naši bratranci a plošné vyhnání Němců z poválečné republiky dalo prostor pro…