Pekarová se vrátila z Bruselu: Být lídry teze, že členství v EU je pro nás přínosné. A popírání klimatické změny je dezinformace

4.2.2022 8:52 dop.

„Některé hlasy o zelené politice mluví jako o šílenství,“ posteskla si předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Sama je hrdá na to, že právě TOP 09 tlačí zelená témata do vládní agendy. Jako předsedkyně Sněmovny chce lidem ukázat, že je třeba řešit změnu klimatu a také je třeba nestavět se k EU zády. „Měli bychom být lídry teze, že členství v EU je pro nás přínosné po všech stránkách, a nezužovat to na dotace,“ zdůraznila.

Pekarová se vrátila z Bruselu: Být lídry teze, že členství v EU je pro nás přínosné. A popírání klimatické změny je dezinformace
Foto: Repro Twitter
Popisek: Předsedové PS a Senátu Markéta Pekarová Adamová a Miloš Vystrčil na cestě do Bruselu

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) v rozhovoru pro server Aktuálně.cz prozradila, na co by se ráda zaměřila v rámci českého předsednictví EU, které nás čeká ve druhé polovině tohoto roku. Pekarová Adamová chce klást důraz na podporu Ukrajiny a na zezelenání evropského průmyslu. Bez toho se podle ní neobejdeme. Kvůli proměnám klimatu. Změna klimatu je podle Pekarové Adamové fakt a kdo ho popírá, žije v mýtu. Tak to vidí předsedkyně Sněmovny a TOP 09 v jedné osobě.

„Zelená politika je jedna z nejzásadnějších otázek dneška. Klimatická změna je fakt, a kdo to v roce 2022 stále popírá, pohybuje se v rovině mýtů a dezinformací. Bohužel se jich u nás na tohle téma nabaluje dost, některé hlasy o zelené politice mluví jako o šílenství. Mně záleží na tom, abychom k této věci přistupovali věcně,“ zdůraznila.

To, že za šílený označují evropský Green Deal i někteří politici ODS, ji prý nechává poměrně v klidu, protože to vidí tak, že politici ODS, kteří takto mluví o Green Dealu, jsou i v rámci své strany v menšině. Dala najevo, že se v této věci občas neshodne ani s premiérem Petrem Fialou (ODS).

„Myslím, že je to právě přístup k otázkám ochrany životního prostředí. Všechna vládní východiska v této oblasti, mimochodem kladně hodnocená experty na ekologii, nesou náš otisk,“ pochválila posléze vlastní TOP 09.

Jako předsedkyně Sněmovny chce dát najevo, že se na EU dívá pozitivně.

„Už jen to, že moje druhá zahraniční cesta ve funkci a navíc společná se šéfem Senátu Milošem Vystrčilem vedla do Bruselu, je změna. Ta cesta byla promyšlená, chtěli jsme ukázat, že se nestavíme k evropským tématům zády. Odezva z Evropské komise a z parlamentu byla velmi pozitivní. Ursula von der Leyenová, Frans Timmermans a další řekli, že nám pomohou s předsednictvím. Myslím, že na domácí půdě bychom měli hlavně opustit snahu vyhovět za každou cenu české euroskepsi. Měli bychom být lídry teze, že členství v EU je pro nás přínosné po všech stránkách, a nezužovat to na dotace,“ zdůraznila.    

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zaměstnanci Škodovky půjdou v úplně jiných průvodech... Ivan Hoffman vidí budoucnost, která nebude rozpustile duhová

17:10 Zaměstnanci Škodovky půjdou v úplně jiných průvodech... Ivan Hoffman vidí budoucnost, která nebude rozpustile duhová

POHLED IVANA HOFFMANA Tento týden se v Praze odehrává týden duhové hrdosti Prague Pride a Ivana Hoff…