Peklo kolem Babiše. V Brně před cestou do Paříže. To jste neviděli

10.01.2023 11:43 | Reportáž

„Za pana Babiša! Nevěříme mediálním lžím!“ Příznivcům kandidáta na prezidenta Andreje Babiše v souvislosti s pondělním rozhodnutím soudu v kauze Čapí hnízdo zasvítila naděje. Nadšené davy přišly v pondělí večer na autogramiádu bývalého premiéra, po které následovala talk show. „Dobrý večer, pane prezidente!“ zdravili lidé Andreje Babiše ještě před jeho odletem do Paříže při podepisování jeho knih v Brně.

Peklo kolem Babiše. V Brně před cestou do Paříže. To jste neviděli
Foto: Daniela Černá
Popisek: Zaplněný sál před zahájením talk show s Andrejem Babišem v Brně

Kdo přišel v pondělí večer do Besedního domu brněnské filharmonie na setkání s kandidátem na prezidenta Andrejem Babišem, vyděsil se hned u vchodu. „Tam už je plno? To jsme přišli pozdě?“ ozývalo se mezi příchozími. Už zvenku byla totiž vidět fronta a zaplněné schody do hlavního sálu. Řada lidí tak využila možnost odložit si kabáty v šatně. Bylo jasné, že se při hledání volného místa zapotí. „Zkuste ten dav projít, hezkou ženu pustí a já půjdu za vámi,“ spřádal jeden ze seniorů plány, jak se rychle dostat dál za bývalým premiérem. Setkání s Andrejem Babišem totiž začínalo autogramiádou u hlavního sálu. Davy tak směřovaly na autogramiádu, další si chtěli rychle najít místo k sezení v sále, kde už se těšili na avizovanou talk show.

„Dobrý večer, pane prezidente!“ halasně a s nadšeným úsměvem zdravil bývalého premiéra Rastislav Lučanský, předseda Asociace společenství Romů ČR. Andrej Babiš v obležení davu podepisoval knihy, poskytoval rozhovory, se zájemci se fotil. Rozdával úsměvy i polibky. Objímání, gratulace k pondělnímu osvobozujícímu rozsudku v kauze Čapí hnízdo nebraly konce. „Musím podpořit pana Babiša. Lepší v Česku nikdo není. Závidí nám ho,“ říkal Lučanský směrem k Babišovi.

Autogramiáda Andreje Babiše v Brně. Foto: Daniela Černá

Pak poskytl vyjádření i přímo ParlamentnímListům.cz. „Tlačili na něj, aby se vzdal kandidatury. Toho si velice vážím, že je pan Babiš bojovník a bojuje za naši Českou republiku a naše občany. Je to člověk, který se nebojí, jde pořád dopředu ve prospěch občanů,“ uvedl Lučanský, který má sám také zkušenost s politikou. Mimo jiné kandidoval i do zastupitelstva v Brně. „Věřím tomu, že se pan Babiš stane prezidentem. Pravda zvítězí. Lidi ho mají rádi. A on jim pomáhá. Pomáhá seniorům i matkám s dětmi,“ popisoval Lučanský, proč dá určitě hlas v prezidentské volbě Andreji Babišovi.

Na setkání přišly stovky příznivců, voličů Andreje Babiše, kteří věří, že volby nakonec vyhraje. „Musí vyhrát.“ „Nikdo lepší tady není. Je krásný, bohatý,“ znělo mezi lidmi. „Nene, mladá, pohledná je paní Nerudová,“ smál se Babiš. „Je ta kniha už podepsaná?“ zajímal se Andrej Babiš na autogramiádě. „Chcete tam napsat i jméno?“ ptal se. Lidé se obraceli na bývalého premiéra i s osobními problémy, někteří přišli pogratulovat k vítězství u soudu a poděkovat za to, jak se stará o republiku.

„Je vidět, že po soudním procesu je velký zájem“

U vchodu do hlavního sálu rozdával tiskopisy k případnému položení otázky na následující talk show Miloslav Ondra. „Buď mohou lidé položit otázku přímo na mikrofon, nebo otázku napsat na papír. Někteří se stydí položit dotaz na mikrofon. Je to demokratické, lidé chodí více a kdybychom jen otázky psali, řekli by, že děláme cenzuru, a to neděláme. Zájem je obrovský, nestíháme. Je vidět, že po tom soudním procesu je velký zájem,“ popsal pro ParlamentníListy.cz.

Příprava otázek na talk show. Foto: Daniela Černá

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Kéž by to vyšlo! To by Němcovou ranila mrtvice., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusepravda vítězí , 10.01.2023 13:38:16

|  12 |  0

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…