Peklo na síti kvůli Válkové: Babiši, vykopni tu fašistku

24.03.2014 19:05

Ministryně spravedlnosti Helena Válková (nestr. za ANO) svým výrokem o protektorátu pobouřila značnou část veřejnosti. Mnozí dávají své rozhořčení najevo prostřednictvím příspěvků na facebookový profil hnutí ANO. „Paní Válková by měla okamžitě rezignovat. Její výrok je naprosto nepřijatelný,“ vyzval ji jeden z kritiků jejího prohlášení.

Peklo na síti kvůli Válkové: Babiši, vykopni tu fašistku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně spravedlnosti Helena Válková
reklama

Válková v rozhovoru pro server Echo24.cz dostala otázku, co si myslí o poválečném vysídlení Němců z Československa. „To nejhorší. Chápu, že to byla reakce na to, co se zase Čechům dělo předtím, ale ono se toho v protektorátu zas tolik nedělo," prohlásila ministryně.

Kromě negativních reakcí od opozičních politiků se objevuje i mnoho odmítavých reakcí z řad veřejnosti, a to zejména na sociálních sítích. Není výjimkou, že lidé v nich volají po odvolání ministryně z funkce.

„Vážené ANO, přestaňte schovávat aféru kolem paní ministryně pod kobereček a pěkně celé téma hrdinně vyvěste na hlavní stránku Facebooku a hlavně se k tématu vyjádřete pomocí moderátorů a představitelů hnutí. Mnoho lidí napříč internetem je pobouřeno, včetně vašich voličů, takže pěkně čelem k problému a s odkrytým hledím, i kdyby to mělo vést k odvolání paní ministryně Válkové, což bych tedy já sám očekával ať už od Babiše, který ji do křesla nominoval, anebo od premiéra, který v tomto bodu se svou ministryní nesouhlasí, a považuje ji v tomto tématu za pomýlenou,“ stojí v jednom z nich.

Snaha o znemožnění?

Další lidé jí vyčítají zásadní neznalost historie, neúctu k českému národu a neprofesionalitu. Někteří jdou ve své kritice ale ještě dál: „To snad nemyslí vážně, okamžitě bych ji vykopnul. Babiši, udělej s tím něco. Fašistka je to.“

Někteří ale z výroku viní média a za celou kauzou spatřují účelovou snahu o její znemožnění. „K osočení paní prof. Válkové je potřeba si uvědomit, že paní šlape na paty lidem, kteří mají velké peníze a moc. Proto je potřeba se smířit s tím, že se pokusí všemi způsoby jí znevěrohodnit. Už to tady bylo tolikrát, že by mne překvapilo, kdyby to někdo nezkusil,“ hovoří jeden z příspěvků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

19:52 „Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

Řeporyjský starosta Novotný řádil na Twitteru. V centrále ODS nebudou rádi, protože vyjevil nepěkné …