Peklo po Moravcovi: Výsměch i zloba. A Okamura, ten to rozjel ve velkém, když to viděl

10.03.2019 19:31

Sněmovní volby by nyní vyhrálo s velkým náskokem před ostatními stranami hnutí ANO. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar CZ z přelomu února a března, jehož výsledky dnes zveřejnila Česká televize (ČT). ANO by dostalo 31 procent hlasů. Druhé Piráty a třetí ODS by podpořil zhruba o polovinu menší podíl voličů. A ohlasy na sociálních sítích na sebe nenechaly dlouho čekat.

Peklo po Moravcovi: Výsměch i zloba. A Okamura, ten to rozjel ve velkém, když to viděl
Foto: JK
Popisek: Tomio Okamura

Všechny ostatní strany za ANO značně zaostávají. Druzí Piráti by podle průzkumu dostali 17,5 procenta hlasů a občanští demokraté na třetím místě 12,5 procenta.

Anketa

Je Jaroslav Faltýnek důvěryhodný?

58%
42%
hlasovalo: 13950 lidí

Oproti předchozímu průzkumu Kantaru z letošního ledna se výsledky výrazněji nezměnily. Mírně posílily třeba hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) ze sedmi procent na 9,5 procenta nebo ČSSD z pěti procent na 6,5 procenta. Pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny by přesáhli ještě komunisté s rovnými šesti procenty hlasů. Přesně na pěti procentech jsou Starostové.

Lidovci a TOP 09 od lednového průzkumu oslabili, a propadli se tak pod pětiprocentní hranici. Zatímco v minulém průzkumu se ještě držela KDU-ČSL na rovných pěti procentech, nyní by dostala 4,5 procenta. TOP 09 oslabila z předchozích 5,5 procenta na rovná čtyři procenta.

Průzkum prováděla agentura Kantar CZ od 9. února do 1. března. Do volebního modelu bylo zařazeno 890 lidí, kteří nevylučují účast u voleb a uvádějí, že svou volbu nezmění.

Hnutí ANO vede i v průzkumech ostatních agentur. Třeba podle posledního průzkumu Medianu by dostalo 33 procent hlasů a Piráti a ODS shodně po 13 procentech. Podle Centra pro výzkum veřejného mínění by ANO získalo 30,5 procenta hlasů a Piráti a občanští demokraté by měli shodně 14,5 procenta hlasů. Podle STEM by ANO získalo 31,9 procenta hlasů, Piráti 15,7 procenta a ODS rovných 11 procent.

„Nářek voličův: ODS má podle posledních průzkumů (zhruba stejná doba, různé agentury): 12,5 %, 13 %, 14,5 % a 11 %. To je průměr 12,75 %. V posledních volbách, tuším, dostala 11,5 %. Pohyb o procento je někde v oblasti statistické chyby. ODS dva roky stagnuje. Vysmívá se proevropsky založeným vzdělaným voličům. Kandidátka do Evropského parlamentu je sólo jízda pro mazaného Jana Zahradila, s ‚falešným a prázdným‘ nasazením liberálních kandidátů na zadní příčky, odkud nemají šanci prorazit. VKml. si pěstuje svých 100 tisíc fandů, z nich 90 procent tvoří voliči SPD. Paní Udženija se rozumně neomluví, ani když jí vyčinili snad všichni její sledující – většinou skuteční voliči ODS – na Facebooku. Můj závěr je: ODS je spokojena se svojí malostí, ve skutečnosti nechce vyhrát příští sněmovní volby, nejužší kruh bafuňářů chce sedět v zadních lavicích Sněmovny a bez odpovědnosti plkat o ohrožení demokracie. To má ten Bureš fakt snadný,“ poznamenal k výsledkům průzkumu bývalý mluvčí Ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt.

„Touhle dobou už měla mít ODS 35 %. Ale nemá. Vražednej koktejl Fiala, Udženija, Topol, Langer a samozřejmě Bystrá Mirka Premiérka si vybírá svou daň. O TOP 09 už nestojí ani za to se rozepisovat. Všechno odevzdali Pirátům. Každopádně bělobrádkovci congrats! Nádherný skóre,“ zmínil pak šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. 

Své pak napsal také publicista a filozof Boris Cvek. „Kantaru věřím nejvíce, ptá se lidí na jednu preferenci, nekombinuje žádnou druhou možnost. Podle Kantaru je ANO nad 30 %, Piráti mají 17,5 % a ODS 12,5 %, SPD je 9,5 %, pak už jsou jen ‚trosky‘,“ poznamenal a věnoval se i STAN,  KDU-ČSL a TOP 09, kdy by se podle průzkumu do Sněmovny dostali jen Starostové a nezávislí. „Je to čistých pět procent, takže i ty hlasy mohou snadno propadnout... klidně to může skončit jako 4,9 procenta,“ sdělil. 

Lídr SPD Tomio Okamura po zhlédnutí průzkumu poděkoval všem za přízeň. A zároveň se velmi obšírně rozepsal o tom, co by chtělo hnutí prosadit. Neodpustil si však také rýpnutí do veřejnoprávní České televize. „Jelikož průzkum byl proveden na základě zadání ČT, tak rozhodně nemůžeme předpokládat, že by nám průzkum jakkoliv nadržoval. Takže v rámci uváděné statistické chyby mohou být naše skutečné preference ještě vyšší. O to více si vážím podpory Vás, občanů,“ sdělil. 

A rozjel kanonádu v tom, co hnutí od začátku roku předložilo. „Pracujeme neustále naplno. Navrhli jsme zákon proti lichvářským praktikám (zastropování roční procentní sazby nákladů – RPSN u půjček) a zásadní pomoc lidem v dluhových pastech, aby mohl dlužník platit přednostně jistinu dluhu, a nikoliv nejprve náklady a úroky, jako je tomu v současnosti. Náš návrh také vylučuje placení úroků z úroků z prodlení a z úroků, neboť považujeme úroky z úroků za vyloženě nemorální. Také tento návrh je součástí námi navrhovaného komplexního řešení problematiky dluhových pastí, exekucí a lichvy. Předložili jsme letos také novelu autorského zákona, kde navrhujeme zbavit povinnosti platit autorské poplatky (OSA atp.) provozovny, jako jsou restaurace, kadeřnictví, hotely, zdravotní zařízení a další. SPD je také spolupředkladatelem návrhu na změnu stavebního zákona a máme jediný cíl – zjednodušit a urychlit režim územního souhlasu a urychlit alespoň některé stavební záměry. Vytrvale také bojujeme za živnostníky a místo EET prosazujeme zavedení paušální daně po vzoru Německa, ubude byrokracie a zjednoduší se podnikání – tento náš návrh již Babišova vláda chce převzít, a to by bylo dobře,“ vypočítával Okamura, zmiňující mimo jiné i zákon na zásadní zpřísnění trestů za týrání zvířat a proti množírnám. 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

„Přijďte nás prosím podpořit ke klíčovým volbám do Evropského parlamentu 24. a 25. května letošního roku. Evropský parlament je totiž jediné místo, kde můžeme prosadit změnu v Evropě a bojovat za svobodu a suverenitu České republiky – a proto je zcela nutné v těchto volbách uspět. Spolu s našimi kolegy z evropské vlastenecké frakce Matteem Salvinim, Marine Le Penovou, Geertem Wildersem, rakouskými Svobodnými a dalšími. Nekandidujeme proto, aby naši poslanci v Evropském parlamentu kolaborovali s elitami Evropské unie. Kandidujeme v těchto volbách, abychom zastavili diktát neomarxistických globalistů ovládajících současnou Evropskou unii. A nejsme sami – ve spolupráci s vlasteneckými politickými stranami naší frakce jsme připraveni budovat novou formu spolupráce národních států Evropy. Spolupráci, která bude respektovat a chránit naši suverenitu, svobodu, kulturu a tradiční společenské hodnoty,“ vypočítal pak Okamura to, co by jeho hnutí chtělo v Evropském parlamentu prosadit. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Senátor Antl seřval Dienstbiera. Jak malého kluka. Jenže o týden později Dienstbier vyhrál. Čerstvé info ze Senátu

18:46 VIDEO Senátor Antl seřval Dienstbiera. Jak malého kluka. Jenže o týden později Dienstbier vyhrál. Čerstvé info ze Senátu

Zastánci zakotvení práva držet zbraň do české ústavy vzpomínají na smutný Mnichov v roce 1938, kde b…