Pelikán vzkázal Chovancovi: Policie svou roli při demonstracích nenaplnila. Popírání nic nezmění

22.02.2016 14:16

Zásah policistů při migračních demonstracích v Praze začátkem února byl bez chyby. To na dnešní tiskové konferenci sdělil mimo jiné ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). V hlavním městě zasahovalo dle jeho údajů 1000 policistů, demonstrantů však bylo více než deset tisíc. Podle něj se tak jednalo o největší demonstraci za posledních dvacet let.

Pelikán vzkázal Chovancovi: Policie svou roli při demonstracích nenaplnila. Popírání nic nezmění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Robert Pelikán v pořadu OVM

„Není důvod říkat, že policie selhala,“ řekl Chovanec s tím, že takto rozsáhlé demonstrace jsou novým fenoménem a policie se musí učit tyto situace zvládat. 

JUDr. Robert Pelikán, Ph.D.

  • ANO 2011
  • Ministr spravedlnosti v demisi
  • ministr spravedlnosti

Dnešní závěr tiskové konference okomentoval následně také ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO), který dříve označoval zásah proti demonstrantům za selhání. „Závěr zveřejněný na dnešní tiskové konferenci mě nepřekvapil, bohužel,“ uvedl pro ČTK po skončení konference. 

„Při těch událostech se ovšem opakovaně nepodařilo udržet veřejný pořádek. To znamená, že policie svou roli nenaplnila. To, že to popírá, na tom nemůže nic změnit,“ dodal s tím, že ze zveřejněných záběrů je zřejmé, že se 40 lidí chovalo protizákonně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

22:08 Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

REPORTÁŽ Před srbským velvyslanectvím se připomínalo již devatenácté výročí událostí, které značně r…