Pelta vzal politiky na fotbal do Amsterdamu. A po návratu mu schválili milionovou dotaci

25. 8. 2015 17:47

Liberecký kraj přidal dnes dalších 20 milionů korun na podporu sportu v kraji, rozhodli o tom krajští zastupitelé. Dohromady tak letos na sport a tělovýchovu půjde přes 50 milionů korun, což je nejvyšší podpora v historii kraje. Kdo peníze získá není zatím rozhodnuto, o podmínkách dotačního programu dnes zastupitelstvo nejednalo. Opozice se však obává, že peníze půjdou silným fotbalovým a hokejovým klubům a na ostatní se nedostane.

Pelta vzal politiky na fotbal do Amsterdamu. A po návratu mu schválili milionovou dotaci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Pelta
reklama
Šéfové tří největších sportovních klubů v Libereckém kraji se nedávno obrátili na představitele svých měst i kraje se žádostí o finanční podporu mládežnického sportu. Předseda jabloneckého fotbalového klubu Miroslav Pelta, jeho liberecký kolega Ludvík Karl i šéf libereckých Bílých Tygrů Petr Syrovátko označili ve společném prohlášení situaci s financováním sportu mládeže v regionu za kritickou. Nový dotační program však není podle hejtmana Martina Půty reakcí na jejich výzvu. "O větší podpoře sportu diskutujeme už od loňského roku," řekl na jednání. 
   
Obavy z nejasných pravidel dnes vyjádřila třeba opoziční zastupitelka Zuzana Kocumová (Změna pro Liberecký kraj). "Jako nepřijatelné považuji i to, že tři členové rady kraje se nechali pozvat od jednoho z žadatelů na fotbalový zápas do Amsterdamu," řekla na jednání. Mluvila o Lence Kadlecové (ČSSD), Marku Pieterovi a Vladimíru Mastníkovi (oba Starostové pro Liberecký kraj), o jejichž "sponzorované výletu" s jabloneckými fotbalisty dnes informoval server CNI. Všichni ale popírají, že by se nechali na fotbalový výlet pozvat a doložili hejtmanovi i účtenky. Pieter a Kadlecová se přesto v hlasování o dotaci zdrželi. 
   
Nový dotační program by měl být zaměřen zejména na podporu sportovních aktivit dětí a mládeže v těch sportovních klubech, které dosahují výsledků a reprezentují kraj v nejvyšších soutěžích jednotlivých sportovních svazů. "Pevně doufám, že peníze nepůjdou jen fotbalistům nebo hokejistům, ale že na podporu dosáhnou i další, neméně významní a úspěšní sportovci. Máme například výborné novoborské šachisty, českolipské plavce, skvělé jablonecké biatlonisty či liberecké lyžaře, judisty, tenisty a mnohé další. Ti všichni mají možnost na peníze dosáhnout," řekl ČTK hejtman.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

22:17 „Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

REPORTÁŽ „Prachsprostá zlodějko Albrightová, všechno to vrátíš!“ I to znělo v pondělí večer Václavsk…