Peníze na sociálku prý nedorazí. Úřad v čele se senátorko - starostkou o ně zapomněl požádat. Praha 10 opět ve varu

23.01.2020 9:17

Na Praze 10 řeší nyní velmi vážný problém. Každý rok sem míří dotace na sociální služby ve výši 50 milionů korun. Rozpočet s penězi počítá, ty ale letos nepřijdou, protože o ně organizace zřizovaná městskou částí zapomněla požádat. Opozice kvůli chybě žádá odvolání starostky a senátorky Renaty Chmelové a dvou radních.

Peníze na sociálku prý nedorazí. Úřad v čele se senátorko - starostkou o ně zapomněl požádat. Praha 10 opět ve varu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mimořádná schůze zastupitelstva Prahy 10 skončila neschválením jejího programu. Jediným bodem byl přitom návrh neschválení prudkého navýšení daně z nemovitosti

Jak tvrdí opozice, tak vedení radnice zatajilo riziko před zastupiteli a veřejností při schvalování rozpočtu a lhalo o skutečném stavu věcí. Z toho důvodu opozice žádá odvolání starostky Chmelové (Vlasta), radního pro sociální oblast Kočího (Piráti) a radní zodpovědné za finance Sedmihradské (Vlasta). „Impulzem pro odvolání je jejich zbabělé nevyvození osobní politické odpovědnosti,“ stojí v tiskové zprávě. 
 
 
„Vedení Prahy 10 má nejvíc bohatě placených místostarostů v celém městě, zároveň koalice rozdala placené funkce všem, kdo natáhnul ruku. Ani tento obří aparát nezvládl zabezpečit každoroční podání žádosti o dotace a granty na sociální služby v alarmující výši přes 50 milionů Kč. Tyto peníze pro nejpotřebnější bolestně chybí. Tuto skutečnost již téměř dva měsíce vedení radnice záměrně zatajuje – jak před svými obyvateli, tak před zastupiteli,“ uvedla zastupitelka Kleslová.
 

Anketa

Měl by být člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka odvolán Poslaneckou sněmovnou?

98%
2%
hlasovalo: 20502 lidí
 
„Vlasta a Piráti v Praze 10, to je synonymum pro slova ostuda, neschopnost a nečestné jednání. Naprosto neomluvitelné bylo předložení rozpočtů Centra sociální a ošetřovatelské pomoci v Praze 10 a městské části Praha 10 na rok 2020 na prosincovém zastupitelstvu, aniž by tento výpadek peněz radní přiznali,“ řekla opoziční zastupitelka Ivana Cabrnochová.
 
Kritikou nešetří ani další opoziční zastupitel za TOP09 Tomáš Pek. „Koalice Vlasta, Piráti a ODS nepřiznala na jednání o rozpočtu, že nás dostali do tohoto problému. S klidem nechali hlasovat o rozpočtu, o kterém věděli, že je nepravdivý. Záměrným předložením nepravdivých údajů rada uvedla hlasujíci zastupitele v omyl, zároveň tímto krokem fingovala menší schodek rozpočtu pro rok 2020. Kolik takto účelově neobjektivních materiálů již zastupitelstvo pod tímto všehoschopným vedením schválilo?“
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

Mgr. Pavel Fischer byl položen dotaz

Vím, komu v Evropě a Americe volat

To je možné, ale myslíte, že vás někdo bude poslouchat, že nám někdo pomůže? Neměli bychom se už konečně spoléhat hlavně na sebe. Německo se také nestalo silným hráčem proto, že spoléhalo na ostatní, Francie jak by smet.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měla 8216 Kč na měsíc. Samoživitelka s dcerou, syn student. Teď přišly zálohy, vládě řekla své

18:27 Měla 8216 Kč na měsíc. Samoživitelka s dcerou, syn student. Teď přišly zálohy, vládě řekla své

„Kdybych neměla fakt navíc žádné prachy, ale byla jen na podpoře, to by byl průser!“ Jak přežít s dc…