Peprný útok na Zemana. Koluje falešná lékařská zpráva, raději nečtěte

25.09.2019 17:11 | Zprávy

Po Facebooku se začala šířit falešná lékařská zpráva prezidenta Miloše Zemana. V humorné zprávě Prasmana Dunky se můžeme dozvědět, že má prezident „drobné odchylky v orientaci v prostoru a čase“ a domnívá se, že „je na návštěvě v Agrokombinátu Slušovice a je rok 1999“. Peprný humor na adresu Zemana se točí i kolem průběhu jeho vyšetření. „Moč odevzdána bez předchozí výzvy. Stolice též,“ píše se kupříkladu ve zprávě dále. Zeman v úterý skutečně pravidelnou lékařskou prohlídku ve Vojenské nemocnici v pražských Střešovicích podstoupil. O víkendu pak připustil lehké zhoršení svého zdravotního stavu. „Nejenom se mi nelepší nohy, ale ještě špatně slyším a mám poměrně nízký tlak, což jsem dříve neměl,“ řekl Zeman v neděli v rozhovoru pro Blesk.cz.

Peprný útok na Zemana. Koluje falešná lékařská zpráva, raději nečtěte
Foto: Facebook J. Ovčáčka
Popisek: Prezident Miloš Zeman na Matějské pouti

„Pacient Ing. Miloš Zeman, nar. 28. 9. 1944, pojištěn u 111 (VZP) vyšetřen dnešního dne na oddělení Interní kliniky ÚVN. Pacient v době vyšetření s drobnými odchylkami orientován v prostoru a čase, (domnívá se, že je návštěvě v Agrokombinátu Slušovice a je rok 1999),“ uvádí se ve falešné lékařské zprávě stylizované do podoby oficiální zprávy Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Zpráva je provedena s důrazem na skutečná fakta, za jejího autora je tak označen lékař Miroslav Zavoral, který Zemana skutečně ošetřoval.

A v humorném podání se následně pokračuje: „Na dotazy odpovídá věcně a bez delšího rozmýšlení, lékaře ovšem vytrvale oslovuje ‚pane Soukupe, tohle jsme si nedomluvili‘.“

„Puls hmatný, dech velmi dobře citelný (nejspíš kombinace ovocný destilát + nikotin), srdce slyšitelné, avšak lokalizováno o 40 cm níže nežli je anatomicky obvyklé,“ uvádí zpráva.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

hypotéky

Na jaké výši plánujete zastropování hypotečních úvěrů? A máte taky plán, jak vlastní bydlení zlevnit a zpřístupnit i lidem, co nevydělávají statisíce měsíčně? Protože těch je většina

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nikdo se mnou nechce být viděn.“ Člen ODS si postěžoval na těžký život

18:47 „Nikdo se mnou nechce být viděn.“ Člen ODS si postěžoval na těžký život

Někteří nejmenovaní členové ODS si prý v poslední době stěžují, že s nimi nikdo nechce být viděn na …