Perfektní příklad integrace, hlásalo se o Afričanovi, který v pondělí zabil dítě

30.07.2019 22:38

Německý policejní prezident Dieter Romann v úterý na tiskové konferenci uvedl, že Eritrejec (40), který v pondělí ve Frankfurtu nad Mohanem shodil ženu s dítětem (†8) na koleje před přijíždějící vlak, byl uváděn jako učebnicový příklad perfektní integrace, informoval server Novinky.cz.

Perfektní příklad integrace, hlásalo se o Afričanovi, který v pondělí zabil dítě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace v Německu, ilustrační foto

„Podezřelý se narodil v roce 1979 v Eritreji. Do Švýcarska přicestoval nelegálně v roce 2006. O dva roky později mu byl udělen azyl a muž se velmi dobře integroval,“ sdělil Romann. 

Ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) sdělil, že jeho případ se objevoval v nejrůznějších publikacích jako příklad úspěšného zapojení do společnosti. „Muž byl uváděn v publikacích jako příklad úspěšné integrace,“ dodal Seehofer. Eritrejec žil od roku 2006 ve Švýcarsku. Sám je otcem tří dětí. Podle informací švýcarských orgánů dobře a tvrdě pracoval.

Co Eritrejce k takovému činu vedlo, není zatím jasné. Žena nakonec z kolejiště utekla, osmiletý hoch však nepřežil. Muž se snažil strčit pod vlak také 78letou ženu. Ta utrpěla zranění ramene, ale nespadla do kolejiště. Oběti a pachatel se pravděpodobně neznali.

Podle Romannových informací měl Eritrejec už minulý čtvrtek ve Švýcarsku fyzicky napadnout svou sousedku. Ženu ohrožoval nožem, škrtil ji a nakonec ji v jejím bytě zamkl. Byl na něj po celém Švýcarsku vydán zatykač. Podezřelému hrozí až doživotí. 

  • Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Volím TOPku. Támhle je Šlachta. Aspoň to tu bude někdo hlídat. Já Piráty, zatím nic nerozkradli.“ Zaznělo u největších „zrůdností“ Brna

13:40 „Volím TOPku. Támhle je Šlachta. Aspoň to tu bude někdo hlídat. Já Piráty, zatím nic nerozkradli.“ Zaznělo u největších „zrůdností“ Brna

PŘEDVOLEBNÍ REPUBLIKA Město naplánovaných, ale nedodělaných staveb. Tak zhodnotil Brno průvodce po j…