Personální agentury si stěžují. Drábkovy podmínky jsou prý nereálné

3. 6. 2012 21:01

Personální agentury mají výhrady k podmínkám, které jim chce stanovit ministerstvo práce a sociálních věcí pro shánění míst pro nezaměstnané. Kriteria jsou prý obtížně splnitelná v případě zaměstnávání osob, které jsou bez práce déle než rok. Předmětem kritiky byla i podmínka sehnat třem pětinám uchazečů zaměstnání na dobu neurčitou. Informuje o tom nejnovější vydání týdeníku Euro, které vyjde v pondělí.

Personální agentury si stěžují. Drábkovy podmínky jsou prý nereálné
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek

"Splnění nastavených parametrů je nereálné a vytváří velký prostor ke zneužití," cituje týdeník v novém čísle prezidentku Asociace poskytovatelů personálních služeb Jaroslava Rezlerovou.

Agentury plní funkci úřadů práce

Agentury mají pomoci se sháněním pracovních míst poté, co o tuto agendu přišly úřady práce, na které naopak přešlo vyplácení sociálních dávek. Agentury mají být vybírány ve výběrových řízení, které vyhlásí krajské pobočky úřadu práce. Obsahem dohody bude i seznam uchazečů o zaměstnání, kterým bude agentura zprostředkovávat zaměstnání.

"Agentury práce budou motivovány tak, aby se jim podařilo umístit uchazeče o zaměstnání v krátké době. Čím dříve uchazeče o zaměstnání umístí, tím dříve získá následnou bonifikaci," řekla týdeníku mluvčí ministerstva Viktorie Plívová. Za každého převzatého uchazeče má agentura dostat odměnu 5000 korun, která se zvýší o 1250 korun, pokud uchazeč získá zaměstnání. Udrží-li si jej alespoň půl roku, získá agentura prémii 600 Kč. Pokud ale agentury uvedené podmínky nesplní, má se jim odměna krátit.

Starší a zdravotně postižení nezaměstnaní

Z uchazečů, jimž mají agentury najít práci, jich prý bude 70 procent obtížně umístitelných. Patří mezi ně lidé staršího věku či se zdravotním postižením. Přitom 60 procentům uchazečů mají agentury zajistit práci na dobu neurčitou. Podle asociace jsou to absurdní podmínky.

"Ve Francii během dvou let stoupla úspěšnost sdíleného zprostředkovávání o šedesát procent, když byla povolena možnost nejen vyhledávání do trvalých pracovních poměrů, ale i dočasného přidělování, a to jak na dobu neurčitou, tak určitou," uvedla Rezlerová. V ČR to prý ale možné nebude.

Asociaci vadí také požadavek, aby agentura měla pobočku v každém ze 76 okresů, přičemž ty největší mají nyní nejvýše 20 pracovišť.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pas, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

22:18 Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

„Chvilkaři lžou a manipulují,“ rozčiluje se na sociální síti bývalý radní pro rozhlasové a televizní…