Pěstovat českého muslima, navrhuje šéfmuslim Kušnarenko. „Putinův agent!“ zaznělo

21.03.2019 9:01

Lídr pražských muslimů Leonid Kušnarenko vyzval v uplynulých dnech k vyzbrojení. Důvodem je mimo jiné útok na Novém Zélandu, kde byli zabiti lidé v jedné z mešit. Rozhovor s ním přinesl server Lidovky.cz.

Pěstovat českého muslima, navrhuje šéfmuslim Kušnarenko. „Putinův agent!“ zaznělo
Foto: Repro Facebook
Popisek: Leonid Kušnarenko, předseda pražské muslimské obce

„Česká společnost musí konečně pochopit, že v Evropě nejsou Češi sami,“ míní Kušnarenko, podle něhož výzvu česká společnost většinou nepochopila. Mělo se jednat hlavně o výzvu k prevenci, sdělil muž, jenž se snažil oznámit svým souvěrcům, že jim nabízí pomoc při vyřizování žádosti o zbrojní průkaz. 

„Nebyl to žádný povolávací rozkaz do zbraně, hovořil jsem jako soukromá osoba a soudní znalec v oboru kriminalistiky,“ poznamenal Kušnarenko, jenž se obává podobných činů jako na Novém Zélandu. „Kdybych chtěl vyhlásit nějaký džihád, tak bych to asi dělal úplně jinak. Na černo bych nakupoval zbraně a organizoval v tajných skupinách teroristické útoky. Chci se ale chovat otevřeně a navázat dialog. Nevím, proč mé poslání česká společnost pochopila úplně opačně,“ dodal s tím, že po zveřejnění jeho výzvy mu začaly chodit hrozby, že ho lidé zabijí.

„Už jsem zvyklý, tak ať mě zabijí. Beru to sportovně. Moje video, bohužel, otevřelo dvířka islamofobním náladám, i když jsem to vážně špatně nemyslel. Doufal jsem, že společnost bude mít větší pochopení. Chodí mi spousta sprostých komentářů, občas si na mě ale třeba lidé seženou číslo. Ze začátku to má vždy výhružnou povahu, ale ke konci, když jim to vysvětlím, jsme už skoro kamarádi,“ podotkl.

Závěrem pak dodal, že musíme začít pěstovat českého muslima. „A to tak, aby bylo umožněno učencům islámu, těm normálního rázu, přijet do Česka. Chceme být otevření, aby měly bezpečnostní složky přehled o tom, co se u nás děje. Teď máme ale spoustu práce se sháněním místa pro mešitu. I BIS (Bezpečnostní informační služba) tvrdí, že potlačování muslimů povede spíše k jejich radikalizaci a někdo se tu časem zblázní a stane se z něj terorista,“ uzavřel.

Původní text ZDE

„Rusákům se akce Kušnarenko celá sype. Muslimové se od něj distancují, on sám se musí omlouvat a tvářit se jako český vlastenec...“ podotkl pak k tomu politický poradce KDU-ČSL Martin Schmarcz na svém facebookovém profilu. 

„Jako že ho řídí FSB? Že je to agent Kremlu?“ zeptal se pak Schmarcze jeden z diskutujících. „Analýza otevřených zdrojů nepřipouští jinou možnost. Vtip je v tom, že Rusové se ani moc nemaskují, protože vědí, že přes 90 % obyvatel jim to sežere a nic si analyzovat nebude... Viz ‚Ne základnám‘,“ odvětil Schmarcz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dusno a hádky. Nic nenašla! Kouzla, miliardy! Stanjura myl hlavu Schillerové, ta mávla rukou a řekla...

14:38 Dusno a hádky. Nic nenašla! Kouzla, miliardy! Stanjura myl hlavu Schillerové, ta mávla rukou a řekla...

Místo dvanácti miliard šest. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) získala půlku p…