Peszynski svolal demonstraci na pomoc údajným syrským sirotkům. A Ovčáček se neudržel: Je to podvod. Zrůdy...

17.09.2018 17:08

Aktivista Tomasz Peszynski tvrdí, že právě teď se láme chleba. Syrští váleční sirotci podle jeho názoru ukážou, kam opravdu patříme. Jestli do civilizovaného světa, nebo do pekla, obrazně řečeno. Na Západ, nebo k Rusku. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček tradičně nabídl zcela opačný pohled. Kauzu se syrskými sirotky označil za podvod.

Peszynski svolal demonstraci na pomoc údajným syrským sirotkům. A Ovčáček se neudržel: Je to podvod. Zrůdy...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aktivista Tomasz Peszynski, odpůrce demonstrace 3. tábor lidu
reklama

Tomasz Peszynski vidí spor o uprchlíky jako zlomový. Právě otázka přijetí či nepřijetí 50 syrských válečných uprchlíků ukáže, jestli jsme civilizovaní lidé, nebo ne. „Sirotci rozhodnou: Je to bod zlomu. Evropa nebo Maďarsko. Západ nebo Putin. Tohle je breakpoint. Nepřijmeme – jsme na druhém břehu,“  napsal doslova Peszynski.

Na podporu syrských válečných sirotků a přijetí padesátky z nich v Česku proběhne i demonstrace, a to na pražském Klárově od 17. hodiny. Vedle účasti na demonstraci mohou lidé podepsat také petici na podporu přijetí padesáti válečných sirotků v Česku. Nese název „Češi pomáhají". Peszynski sáhl také k citátu z bible. Kristus v ní mimo jiné nabádá křesťany, aby ve své zemi ctili hosty, protože i křesťané byli kdysi hosty v zemi egyptské. 

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček k tomu poznamenává, že je to demonstrace na podporu podvodu se syrskými sirotky. Podle mluvčího prezidenta republiky jde o další akci „nenávistných liberálů“. „Aktivista T. Peszynski už svolává na FB demonstraci na podporu podvodu se syrskými sirotky. Důkaz, že je celá věc další z provokací nenávistných ‚liberálů‘. V srpnu agresivně zničili památku roku 1968, teď odporně zneužívají utrpení lidí!“ napsal doslova spolupracovník prezidenta Zemana.

V diskusi pod Ovčáčkovým příspěvkem zaznělo, že Peszynski je údajně placen za to, aby projevoval soucit.

Ovčáček však ještě neskončil. Kauza syrských sirotků byla podle hradního mluvčího zneužita jako politické beranidlo. Osoby, které kauzu sirotků zneužily, jsou podle hradního mluvčího zrůdy. „Ti, kteří si zcela účelově udělali ze syrských takřka 18letých mladíků politické beranidlo a rozjíždí nenávistnou kampaň, jsou doslova a do písmene morální zrůdy. O pomoc trpícím jim vůbec nejde,“ uvedl Ovčáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

22:17 „Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

REPORTÁŽ „Prachsprostá zlodějko Albrightová, všechno to vrátíš!“ I to znělo v pondělí večer Václavsk…