Pět zemí EU a Srbsko se dohodly na kontrolách nelegální práce

01.06.2017 21:11 | Zprávy

Představitelé pěti zemí EU včetně České republiky a Srbska se dohodli na posílení vzájemné spolupráce zejména v oblasti kontrol nelegálního zaměstnávání. Vyplývá to ze závěrů schůzky ministrů práce nebo jejich zástupců z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska, Rumunska a Srbska, která se dnes konala v Bratislavě, píše ČTK.

Pět zemí EU a Srbsko se dohodly na kontrolách nelegální práce
Foto: Radim Panenka
Popisek: Česká a Srbská vlajka

Zúčastněné země se shodly zvláště na kontrole souladu podmínek vysílání pracovníků mezi jednotlivými zeměmi s příslušnými právními předpisy dotyčných států. Detaily by později měli projednat zástupci úřadů inspekce práce. Od vzájemné spolupráce si státy slibují, že se podaří omezit nelegální praktiky pracovních agentur, které zprostředkovávají pracovní sílu.

Náměstek ministryně práce a sociálních věcí Jiří Vaňásek, který na schůzce zastupoval ČR, novinářům řekl, že nerespektování předpisů v oblastí zaměstnávání může státům způsobit problémy. České úřady podle něj zaznamenaly případy vysílání ukrajinských občanů do ČR na takzvaná polská víza. „Z našeho pohledu docházelo k porušování pravidel vysílání pracovníků,“ řekl Vaňásek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jakob z TOP 09 se hroutil, Rajchl se mu smál. A nebyl sám

9:34 Jakob z TOP 09 se hroutil, Rajchl se mu smál. A nebyl sám

Na CNN Prima News se střetl předseda PRO Jindřich Rajchl s předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Janem…