Petelík podal trestní oznámení, status s pravičáky prý nenapsal

30. 10. 2012 17:35

Jméno zatupitele Prahy 8 a asistenta místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše Jaromíra Petelíka zná už zřejmě každý. Mladý komunista si před pár dny na svůj facebookový profil vyvěsil status, ve kterém chce "věšet pravičáky po městech republiky". Petelík se ale od statusu distancoval a v pondělí podal trestní oznámení.

Petelík podal trestní oznámení, status s pravičáky prý nenapsal
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

"Dne 29. 10. 2012 ve večerních hodinách jsem podal trestní oznámení, učinil jsem tak neprodleně po mém návratu ze zahraničí. Na mém facebookovém profilu nikdy nebyla a nejsou žádná taková nebo obdobná tvrzení. To mohu doložit i mnohými svědectvími. Vše jsou to lži a pomluvy," napsal Petelík v prohlášení zaslaném agentuře Mediafax. Na svém facebookovém profilu pod svým jménem totiž zveřejnil následující: "Je čas rozvěšet pravičáky po městech republiky, vyvlastnit násilím všechny podnikatele, do desátého kolena zabavit majetky jejich rodinám." Ke statusu připojil také odkaz na článek, ve kterém se píše, že průměrný Čech má naspořeno několik set tisíc korun.

Petelík se ihned po vlně nesouhlasu, která se vzedmula po uveřejnění jeho extrémního názoru dušoval, že on autorem textu nebyl. To už ale kopie jeho profilu putovala všemi českými médii. K celé kauze se vyjádřila také místopředsedkyně vlády Karolína Peake, která poukázala na Petelíkovo politické přesvědčení. "Současná politika je sice daleko od ideálů, ale uvědomme si, že když se někdo pokoušel o něco jiného než demokracii, bylo to vždy jen horší," řekla. Sami komunisté se ale od Petelíkových slov distancovali a jeho případ má momentálně řešit Výkoný výbor KSČM Prahy 8.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyhození Klause ml.: Šafrův web kádroval novináře. Ale vynořilo se FOTO, které vše zvrátilo

12:33 Vyhození Klause ml.: Šafrův web kádroval novináře. Ale vynořilo se FOTO, které vše zvrátilo

S kým se vyfotíš, to je tvůj kamarád a jeho zájmům sloužíš. Alespoň tak by se dalo popsat uvažování …