Petice! Jan Hřebejk, Rejžek a herečka Hrzánová vystoupili proti Babišovi a vládě

21.01.2019 8:31

Herečky Bára Hrzánová či Hana Krobotová, režisér Jan Hřebejk, kritik Jan Rejžek či publicista Alexandr Tomský. Tito a mnozí další podepsali petici proti zdanění církevních restitucí. Píše o tom server Forum24.cz na základě informací Klubu na obranu demokracie.

Petice! Jan Hřebejk, Rejžek a herečka Hrzánová vystoupili proti Babišovi a vládě
Foto: Facebook
Popisek: Režisér Hřebejk protestuje proti Zdeňku Ondráčkovi

Prohlášení klubu ohledně církevních restitucí podpořilo už 2 447 občanů, píše server. O celé problematice se bude hovořit na nadcházející schůzi Poslanecké sněmovny, jež začne v úterý 22. ledna. Dolní komora má totiž ve třetím čtení projednávat komunistickou novelu zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi. Novela zavádí dodatečné zdanění finančních náhrad církevních restitucí.

 

„Předpokládá se, že sněmovní hlasovací koalice ANO, KSČM, SPD a ČSSD novelu v závěrečném hlasování hladce schválí. Poté předloha zamíří do Senátu, který ji může buď potvrdit, anebo vrátit do Sněmovny,“ dodává server. 

Původní text ZDE

„Klub na obranu demokracie v prohlášení upozorňuje, že navrhovaná zákonná úprava porušuje ústavní principy a relativizuje legálně uzavřené smlouvy. Pokud komunistická novela projde, bude to znamenat zásah do platné legislativy v záležitosti, která má zásadní politický význam, neboť se týká řešení odluky církví od státu. Záměr zdanit náhrady církevních restitucí je podle klubu důsledkem zásadních politických proměn odstartovaných v naší zemi v roce 2013,“ zakončuje server.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další otřesné svědectví o brandýské LDN: Buď budeš denně platit, nebo poletíš do černý kobky v patře mezi bezdomovce, sdělili pacientovi po operaci

4:45 Další otřesné svědectví o brandýské LDN: Buď budeš denně platit, nebo poletíš do černý kobky v patře mezi bezdomovce, sdělili pacientovi po operaci

Velký, až nevídaný zájem vzbudil materiál o dramatickém převozu pacienta z brandýské LDN do jeho byt…