Petice proti pražské koalici bobtná. Podepsaly tři tisíce lidí

24.11.2010 23:11

Víc než tři a půl tisíce lidí už podepsalo petici proti koalici ODS a ČSSD na pražském magistrátu. Podpisy přibívají každou hodinou.

Petice proti pražské koalici bobtná. Podepsaly tři tisíce lidí

"My, níže podepsaní, konstatujeme, že koalice ODS a ČSSD nemá naši důvěru. V zájmu našeho města, v zájmu politické a právní kultury v naší zemi vás žádáme, abyste nepodpořili vznik této koalice na ustavujícím jednání zastupitelstva a vyjádřili tak respekt k vůli voličů a k principům demokracie a slušnosti," vzkazují podle serveru Aktuálně.cz signatáři zastupitelům v petici.

Apelují na ně, aby nepodpořili koalici ODS a ČSSD na ustavující schůzi nové městské rady 30. listopadu. "Zachování kontinuity vedení magistrátu a osob na něj napojených vzbuzuje obavy, že korupční kauzy nebudou důsledně objasněny a vyšetřeny a že nedojde k potřebné nápravě stávajících poměrů a odstranění zavedených praktik," píší.

Rovněž zdůrazňují, že byly ve volbách poškozeny malé strany, když se Praha rozdělila do sedmi volebních obvodů.

Goldflam i Pehe podepsali

Svůj podpis připojily i známé osobnosti, například divadelník Arnošt Goldflam, politolog Jiří Pehe nebo katolický kněz Tomáš Halík.

"Koalice vznikla 'legálně', avšak pokud jde o koalici dvou stran, které se před volbami dramaticky vzájemně démonizovaly a nyní prohlašují, že mají v 90 procentech společné zájmy, naskýtá se otázka, o jaké zájmy vlastně jde a nakolik je toto uskupení legitimní," podotkl Halík.

Suďte až výsledky

Politiky ale nechávají protesty chladnými. Ignorovali demonstraci 17. listopadu, proto se protestující rozhodli přijít na ustavující schůzi. Akce má zatím podporu tří tisíc lidí, podle Facebooku je ale pozváno více než 30 tisíc.

"Ta koalice ještě nic špatného neudělala. Kdyby si ti demonstrující přečetli programové prohlášení, řekli by: proti tomu nemohu demonstrovat, s tím musím souhlasit," reagoval pro Aktuálně.cz lídr pražské ODS Bohuslav Svoboda.

Koalice má křehkou většinu jednoho hlasu, lze ovšem předpokládat, že se za ni postaví i tři komunisté. Výměnou za post šéfa kontrolního výboru.

Čtěte:

Hotovo: V Praze bude vládnout ODS s ČSSD

V centru Prahy zacinkaly klíče a protest proti koalici oficiálně skončil

Demonstrace podruhé. A bude ještě masivnější. Pozvánku má 30 tisíc lidí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mocní lidé dnes tvoří sektu. Ale i chudí lidé mají internet. Petr Robejšek rozebírá, jak dnes vypadá společenský zápas

18:48 Mocní lidé dnes tvoří sektu. Ale i chudí lidé mají internet. Petr Robejšek rozebírá, jak dnes vypadá společenský zápas

Moderátor Luboš Xaver Veselý v internetové televizi XTV.cz přivítal analytika Petra Robejška. Dozvěd…