Petr Bystroň: Příchodem migrantů stoupl počet znásilnění o 82 procent

19. 9. 2017 10:15

Bavorský zemský předseda strany Alternativa pro Německo Petr Bystroň se ve svém dnešním komentáři pro MF Dnes vyjádřil k nadcházejícím parlamentním volbám v Německu. On sám bude jedním z účastníků, původem je však olomoucký rodák.

Petr Bystroň: Příchodem migrantů stoupl počet znásilnění o 82 procent
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka

„Stěžejním tématem, které hýbe již dva roky německou společností, je migrace a s ní spojené negativní aspekty. Potvrzují to všechny průzkumy veřejného mínění,“ poznamenal Bystroň. Podle jeho slov však pouze Alternativa für Deutschland zaujímá postoj, kdy migraci nevítá. „Dělící čára tudíž probíhá mezi všemi parlamentními stranami na jedné straně a AfD na straně druhé,“ dodal.

„Takový bipolární boj by už z principu věci nahrával AfD. Proto se mu všechny ostatní strany snažily zamezit. Navíc o něj nemají zájem i z obsahových důvodů. Doposud totiž spočívá jejich taktika hlavně v ostrakizaci AfD a v označování jejích postojů za krajně pravicové,“ zmínil dále Bystroň a dodal, že strany se pokud možno vyhýbají diskusi na věcné úrovni. 

Anketa

Ředitelka Kohoutová se nemusí omlouvat ,,hidžábnici". Souhlasíte s rozhodnutím soudu?

hlasovalo: 15327 lidí

Poukázal také na dlouhodobou enormní zátěž migrační krize na Německo, zmínil, že žadatelé o azyl se dopustili v roce 2016 osmkrát víc znásilnění, jedenáctkrát víc vražd a patnáctkrát víc ublížení na zdraví než Němci. „Příchodem migrantů stoupl počet znásilnění o 82 procent,“ řekl jasně Bystroň. Zaměřil se však i na pracovní trh, na negramotnost příchozích a na nezdary integrovat migranty do pracovního života. 

Následně se Bystroň zaměřil na předvolební kampaň, která se v Německu odehrává, uvedl, že šéfovi SPD Martinu Schulzovi se přezdívá Kim Čong-Schulz a připomněl i duel mezi Schulzem a kancléřkou Merkelovou. 

„Tento ‚duel‘ měl být vyvrcholením onoho pseudosouboje. Velká část společnosti na něj čekala s velkým napětím. Jenže duel se nekonal. Oba kandidáti totiž předvedli milionům voličů před obrazovkami, že jsou vlastně zajedno,“ poznamenal Bystroň. A povšiml si i toho, že preference SPD padají ještě rychleji než ČSSD po Sobotkově odstoupení neodstoupení. „V aktuálních průzkumech veřejného mínění má SPD pouhých 23,5 procenta. AfD naopak stoupá a je aktuálně s 11 procenty opět třetí nejsilnější stranou,“ zmínil závěrem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

8:01 Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS), která mimo jiné varovala před ruským vlivem na …