Petr Fiala může za kojení v bance! Dohra věci „poslankyně zamilovaná do Klause ml.“

18.04.2019 10:46

Advokátka Klára Samková se vyjádřila ke slovům předsedy ODS Petra Fialy k hlasování poslankyně Zuzany Majerové Zahradníkové. Považuje je za znevažování ženy.

Petr Fiala může za kojení v bance! Dohra věci „poslankyně zamilovaná do Klause ml.“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala
reklama

„Po hlasování o odvolání poslance Václava Klause ml. z funkce předsedy školského výboru ve Sněmovně jsem zaznamenala vyjádření předsedy ODS Petra Fialy k poslankyni ODS (tedy jeho vlastní strany!) paní Zuzaně Majerové Zahradníkové, ve kterém pan Fiala komentoval její hlasování a podporu Václavu Klausovi ml. slovy: ‚Nenapadá mne, proč to udělala, snad jen – to mne tak napadá – může být do pana Klause zamilovaná‘.“ okomentovala celou věc Samková.

Následně už si servítky nebrala, neboť prohlášení předsedy údajně pravicové parlamentní strany považuje za znevažování ženy a důkaz, že není schopen ženy v politice uznat jako rovnoprávné partnerky, jako osoby, které mohou mít svůj vlastní nezávislý politický názor.

„Těmito svými postoji pak nahrává levicovým feministkám, kterým otevírá prostor pro jejich bezuzdné pseudopolitické akce typu ‚kojení v bance‘. Jsem přesvědčena, že postoje Petra Fialy jsou neslučitelné s českým právním řádem, s lidskou důstojností a z hlediska jeho osoby s výkonem jakékoliv politické funkce. Proto doporučuji českým ženám: Nevolte ODS!“ poznamenala Samková.

Celá zpráva Kláry Samkové:

TISKOVÁ ZPRÁVA K VYJÁDŘENÍ PŘEDSEDY ODS PETRA FIALY K HLASOVÁNÍ POSLANKYNĚ ZUZANY MAJEROVÉ ZAHRADNÍKOVÉ

Po hlasování o odvolání poslance Václava Klause ml. z funkce předsedy školského výboru ve Sněmovně jsem zaznamenala vyjádření předsedy ODS Petra Fialy k poslankyni ODS (tedy jeho vlastní strany!) paní Zuzaně Majerové Zahradníkové, ve kterém pan Fiala komentoval její hlasování a podporu Václavu Klausovi ml. slovy: „Nenapadá mne, proč to udělala, snad jen – to mne tak napadá – může být do pana Klause zamilovaná...“ (viz video na následujícím odkazu: https://www.facebook.com/vaclavklausml/videos/644085319355862/)

Toto prohlášení předsedy údajně pravicové parlamentní strany považuji za znevažování ženy a důkaz, že není schopen ženy v politice uznat jako rovnoprávné partnerky, jako osoby, které mohou mít svůj vlastní nezávislý politický názor. Těmito svými postoji pak nahrává levicovým feministkám, kterým otevírá prostor pro jejich bezuzdné pseudopolitické akce typu „kojení v bance". Jsem přesvědčena, že postoje Petra Fialy jsou neslučitelné s českým právním řádem, s lidskou důstojností a z hlediska jeho osoby s výkonem jakékoliv politické funkce.

Proto doporučuji českým ženám: NEVOLTE ODS!

JUDr. Klára A. Samková, Ph.D.
lídr kandidátky Alternativy pro ČR 2017 ve volbách do Evropského parlamentu 2019
klara.samkova@lawyers.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rusko už oplácí kauzu ricin. První zatčený. Jaroslav Bašta varuje: Bude toho víc

17:28 Rusko už oplácí kauzu ricin. První zatčený. Jaroslav Bašta varuje: Bude toho víc

Ruská tajná služba FSB před několika dny zadržela bývalého novináře a poradce šéfa agentury Roskosmo…