Petr Fiala vyrazil mezi seniory

21.06.2021 10:35 | Ze sítí

Průzkumy ukazují, že jádro voličů hnutí ANO dnes tvoří především senioři a šéf hnutí ANO Andrej Babiš pilně objíždí domovy důchodců. Ale není sám. Mezi seniory vyrazil i Petr Fiala, předseda ODS a kandidát koalice Spolu na premiéra, koalice ODS, lidovců a TOP 09. S kolegy navštívil Domov důchodců Tmavý Důl. Předseda lidovců Marian Jurečka vyrazil do azylového domu pro rodiče s dětmi a šéfka TOP 09 Markéta Pekarová vyrazila za řepkou.

Petr Fiala vyrazil mezi seniory
Foto: Repro Facebook
Popisek: Předsedové tří koaličních stran po podepsání memoranda

Volební kampaň běží na plné obrátky. Nejostřejší bude sice až po letních prázdninách, ale většina politiků již dnes postupuje jako ministr průmyslu, obchodu a dopravy za ANO Karel Havlíček a příliš nespí. Cestují po Česku a debatují s voliči.

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš už zavítal do nejednoho domova důchodců. Průzkumy ostatně ukazují, že jádro voličů hnutí ANO dnes tvoří právě senioři.

Anketa

Je dobře, aby byly děti pod 16 let očkovány proti covidu-19?

13%
82%
hlasovalo: 7255 lidí

Ale Babiš není jediným politikem, který míří za seniory. Lídr pravicové koalice Spolu, koalice ODS, lidovců a TOP 09, Petr Fiala také jezdívá za svými nejstaršími spoluobčany.

„S Ivanem Adamcem a Martinem Červíčkem jsme navštívili Domov důchodců Tmavý Důl. Díky podpoře kraje a práci pana ředitele Antonína Stanislava tu vzniká nové oddělení, které je svou velikostí, rozsahem a použitím inovativních prvků v sociálních službách naprosto výjimečné. Královéhradecký kraj další kapacity potřebuje. Je to region s největším počtem seniorů,“ napsal Fiala na sociální síti Facebook.

A zatímco jel Fiala za seniory, předseda lidovců Marián Jurečka vyrazil do domu pro rodiče s dětmi v Třebíči.

„S Martinou Lisovou na návštěvě azylového domu pro rodiče s dětmi a ženy v Třebíči, který provozuje Oblastní charita Třebíč. Slouží zhruba 5 let a nabízí v podstatě všechno od velmi pěkného ubytování po věci jako základní sociální poradenství nebo pomoci při uplatňování práv při obstarávání osobních záležitostí,“ uvedl Jurečka.

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová vyrazila v tentýž den na řepkové pole.

„Tenhle pohled musí znát úplně každý. Řepka všude, kam se člověk podívá. Za poslední tři roky sice celková plocha řepky v ČR klesla, ale stále zabírá skoro 12 % veškeré orné půdy. Nejvíc se využívá při výrobě biopaliv 1. generace a největším zpracovatelem řepky není nikdo jiný než holding Agrofert. Dlouhou dobu se snažíme zrušit povinné přimíchávání biopaliv do pohonných hmot. Jenže vláda se, nepřekvapivě, staví proti. Jakmile dáme po volbách sbohem vládě Andreje Babiše, konečně budeme moct ukončit podporu biopaliv 1. generace. A na polích místo řepky začneme pěstovat plodiny, které místo v nádrži skončí na talíři. To bude pohled!“ vyjádřila naději.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš pro PL: Žádná dohoda s EU! Vměšují se, i Jourová. Jsme svobodná země

6:20 Babiš pro PL: Žádná dohoda s EU! Vměšují se, i Jourová. Jsme svobodná země

ROZHOVOR S PREMIÉREM Migrace je stále vážné téma, které je nutné řešit. Opozice to popírá, protože n…