Petr Hájek nad překvapivým průzkumem názorů na Rusko: Havlistická média svěřují propagandu nýmandům a pak se diví

08.12.2014 22:22

Petr Hájek si na svém webu Protiproud pochvaluje výsledky průzkumu CVVM, z něhož vyplývá, že téměř tři čtvrtiny Čechů nevnímají Rusko jako hrozbu. A to i navzdory tomu, jak masivní havlistické kampani jsou občané vystavováni z hlavních médií, která Rusko vykreslují jako zdroj všeho zla. Srovnává to s průzkumem, který proběhl v USA. Jeho výsledky mnohé možná překvapí.

Petr Hájek nad překvapivým průzkumem názorů na Rusko: Havlistická média svěřují propagandu nýmandům a pak se diví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hájek

Průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) ukázal, že Rusko jako hrozbu vnímá jen 28 % občanů. Server iDnes.cz přesto toto číslo považuje za varovné. Dělají si z nás „havlistická média" legraci, ptá se v této souvislosti Hájek?

„To už si z nás dělají opravdu legraci, může někoho napadnout. Nebo nám snad jen otevřeně ukazují, jakým nýmandům v přípravě veřejnosti na válku naše havlistické elity propagandu v médiích svěřují? Po dlouhé měsíce čtyřiadvacet hodin denně cpou všechna média veřejnosti do hlavy nenávist k Rusku a strach z prezidenta Putina. Jestli je něco překvapivého, pak pouze to, že téměř tři čtvrtiny národa se jim zmanipulovat nepodařilo," pochvaluje si.

Celý komentář ZDE.

Někdo je tím ale zděšen - např. Bohumil Doležal, dlouholetý člen „pražské lumpen-kavárny", který dokonce upozorňuje, že otázku mělo CVVM položit lépe, mělo se ptát na to, zda se lidé bojí ruských imperiálních ambicí směrem na Západ. Ty následně označil za jistou formu mezinárodního organizovaného zločinu. Hájek tuto konstrukci připisuje zděšení „havlistů" z toho, jak málo se daří manipulovat českou společností.

Lidé mají strach z nefunkčního politického systému USA

Podobný průzkum se uskutečnil i v USA, kde prezident Barack Obama opakovaně před Ruskem varoval. Odpovídali v něm zaměstnanci ministerstva obrany i dalších rezortů, a podle Hájka je potěšující, že za největší hrozbu označili islámský terorismus, nikoli Rusko. O druhé a třetí místo se pak dělí počítačové útoky a nefunkčnost politického systému v USA, na pátém místě jsou obavy z rostoucího zadlužení USA a až na sedmém místě je strach z ruské rozpínavosti. Zároveň americké vládě vyčítají, že se příliš spoléhá na armádu při prosazování zahraniční politiky.

Hájek k tomu dodává, že hrozbu islámského terorismu stvořili Američané do značné míry sami svým počínáním po 11. září 2001. Uvědomují si to však jen těžko, neboť jsou permanentně vystaveni masáži válečné propagandy.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Velcí kluci za Evropskou unií. Naštvaný Orbán už byl konkrétní

22:30 Velcí kluci za Evropskou unií. Naštvaný Orbán už byl konkrétní

Víte, že konferenci konzervativců Viktora Orbána nebo Nigela Farage zakázal v Bruselu komunální star…