Petr Hájek opět vydal článek k Ukrajině a válce. Tentokrát je to skutečně síla

02.09.2014 12:02

Pětasedmdesáté výročí začátku druhé světové války, tedy dne, kdy se „rozjely tanky“, připomíná šéfredaktorovi Protiproudu a bývalému hradnímu vicekancléři Petru Hájkovi to, že ve skutečnosti zažíváme „stoletou válku“, ve které se různými prostředky hraje stále o totéž - o sjednocení evropského kontinentu pod německou dominancí a ovládnutí Východu.

Petr Hájek opět vydal článek k Ukrajině a válce. Tentokrát je to skutečně síla
Foto: Repro Foto: ČT
Popisek: Bývalý vicekancléř prezidenta republiky Petr Hájek v pořadu Máte slovo
reklama

Anketa

Kterého světového politika byste nejraději nechali zmizet?

hlasovalo: 21321 lidí

A Hájek pokračuje v paralelách s rokem 1939, mezi nacistickým Drang nach Osten a dnešním „vývozem demokracie“. Stejně jako tehdy jsme prý součástí velké evropské říše, se statutem bezmocného protektorátu, zástupy iniciativních kolaborantů a rodícím se podzemním odbojem. Slovensko se od nás opět odtrhlo, aby mohlo spolupracovat ještě horlivěji. A opět se válečný stroj rozjíždí na sever od nás - v Polsku, které si opět nalhává, že je „regionální velmocí“.

Totalita říše je maskována formálními demokratickými procesy, z nichž některé, například Evropský parlament, těžko nazvat jinak než jako „výsměch“.

Obdobné procedury fungují i v Rusku, jenže to odmítlo roli poslušného importéra, dokonce hájí své zájmy a odmítá poslušně akceptovat novodobý Drang nach Osten. „Tak takhle ne. Tak jsme si to při `sjednocení Německa` s Gorbačovem nedohodli,“ popisuje Hájek zklamání evropských exportérů.

Když mírová cesta nefunguje, je tedy třeba za pochodu vyvinout jiné prostředky. Hájek soudí, že nebýt strachu z likvidace světa jadernými zbraněmi, dávno už by se rozjela „horká“ válka. To však nyní nejde, tak běží aspoň ta „studená“.

Anketa

Co si myslíte o západních sankcích proti Rusku?

hlasovalo: 41843 lidí

Celý komentář Petra Hájka ZDE.

A nejnovějším krokem Západu je výběr nového evropského prezidenta. Donald Tusk stojí na špici protiruské rétoriky, a tak nadále nebude třeba, aby ostrá slova pronášela Angela Merkelová. Něžným protipólem bude sympatická italská ministryně.

Hájek však varuje, že v roce 1939 také nikdo kromě Hitlera válku nechtěl, a všichni věřili, že svých plánů dosáhnou mírovou cestou. Nyní se odehrává velmi nebezpečný pokus, který hrozí výbuchem.

A čeští politici se podle něj také chovají tradičně. Kolaboranti už naplno pějí bojové písně, formující se opozice je slabá a v podstatě musela přejít do podzemí. Normální lidé už propagandě nevěří, ale je to úplně jedno, protože se jich nikdo na nic neptá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti se smrskávají: Propadli se skoro až pod Babiše

14:31 Piráti se smrskávají: Propadli se skoro až pod Babiše

Necelé čtyři měsíce před sněmovními volbami přišla agentura SANEP s pravidelným „volebním modelem“, …