Petr Hájek po Brexitu varuje: Diktátoři jsou nepoučitelní. Bruselská obluda teď začne řádit s ještě větší silou. Hořký konec se ale blíží

25. 6. 2016 12:25

Brexit je prohrou nejen premiéra Velké Británie Davida Camerona, ale i Bruselu, německé kancléřky Angely Merkelové či premiéra Česka Bohuslava Sobotky. Myslí si to bývalý kancléř Václava Klause a šéfredaktor serveru Protiproud.cz Petr Hájek.

Petr Hájek po Brexitu varuje: Diktátoři jsou nepoučitelní. Bruselská obluda teď začne řádit s ještě větší silou. Hořký konec se ale blíží
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hájek
reklama

„Neuvěřitelné se stalo skutečností: Británie odchází z Evropské unie! Totalitní spolek řízený nevolenými elitami dostal drtivou ránu, která se může změnit v celkový knock-out. Ve chvíli, kdy všichni svobodymilovní občané nejen Velké Británie, ale celé Evropy slaví dosud největší – a fakticky první skutečné – vítězství v boji na život a na smrt s obludou, která se ještě včera zdála většině neporazitelná, je třeba současně zachovat chladnou hlavu,“ říká úvodem Hájek.

Podle něj je britské vítězství ohromující a je důkazem, že nic není na věčné časy a že má smysl bojovat za svobodu země do poslední chvíle. „Nemylme se však – berlínsko-bruselská obluda zdaleka není mrtvá. Jen těžce zraněná,“ dodal. Velezrádný Cameron podle něj špatně vsadil na ‚nevíru‘.“ 

Původní text ZDE.

„Hrůza současných ‚majitelů Evropy‘ z dominového efektu je neskrývaná. Pokusí se však, aby ji brzy zahalila obvyklá mlha lží a manipulací. Diktátoři jsou totiž z definice nepoučitelní. Nejde to silou? Půjde to ještě větší silou. Ale mýlí se. Zase si lžou do kapsy. A budou až do hořkého konce,“ dodal Hájek. Všímá si totiž toho, jak manipulátoři lhali s průzkumy veřejného mínění a možná i s vraždou na objednávku. „Po uzavření volebních místností ztráceli hlavu už i lídři kampaně za odchod z EU. Nigel Farage (UKIP) smutně konstatoval, že patrně prohrál. Boris Johnson, hlavní odpůrce premiéra Camerona v Konzervativní straně a zřejmě rozhodující tvář kampaně za svobodu, už hlásil, že asi odejde z politiky. A hle: Jen pár hodin nato je pravděpodobně novým premiérem země, poté, co Cameron ohlásil ‚pomalou‘ rezignaci. Tohle je, myslím, jedno z hlavních poučení této dějinné chvíle: velkolepé manipulace našich žalářníků předstírajících demokracii – selhávají,“ dodal Hájek.

Lidem najednou dochází, že strašení s odtržením Skotska, hospodářským zhroucením, vyhrožování izolací Velké Británie od evropského hospodářského prostoru bylo jen blufování a součástí kampaně – nic takového se podle Hájka nestane.

Nyní podle něj zavládne snaha zabránit referendům v dalších zemích. „Okamžitě po něm volá Marine Le Penová ve Francii či Gert Wilders v Nizozemsku. Další se budou teprve probouzet. Nám už Sobotka s Dientsbierem a Babišem preventivně referendum o vystoupení z EU zakázali zákonem. Také oni jsou nepoučitelní. Dříve nebo později k němu tak jako tak dojde. Bez nich,“ sdělil. 

„Největší zoufalci budou naznačovat, že Brity přemluvil k odchodu Putin. U nás už něco takového naznačil v první reakci poslanec Kalousek. ‚Kdyby Putin nebyl, museli by si ho vymyslet. Kdo jiný by snímal zodpovědnost z beder neschopných politiků?‘ říká europoslanec za ČSSD Jan Keller v narážce na předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska, který hystericky ječí tupý refrén havlistů ‚libra padá, Moskva slaví‘,“ všímá si Hájek.

„Konat se dnes referendum místo Británie u nás, Brusel by slavil. Jistě – nejsme evropská velmoc. Ale o tom zastánci Brexitu nehlasovali. Jejich heslo bylo: Chceme svou zemi zpět! Také my ji jednou zpátky dostaneme. Bude to stát ale ještě hodně trápení a úsilí, než přijde naše ‚svatojánská noc‘ Mimochodem – tahle poslední otázka je docela pozoruhodná: Co asi přimělo velezrádného Camerona vypsat referendum právě na předvečer svátku svatého Jana Křtitele, onu svatojánskou noc, opředenou pověstmi o zázracích?“ uzavřel otázkou Hájek. A závěrem také dodal: „Bůh ochraňuj královnu a Velkou Británii. Ale teď hlavně nás. Modleme se za to. Jsme na řadě.“

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel pohořel. Smutný večer pro příznivce

16:30 Havel pohořel. Smutný večer pro příznivce

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se opřel do ceny Český lev. Podle něj šlo jen o filmovou párty. A dos…