Petr Hájek zveřejnil šokující rozuzlení kauzy Nagyová

15. 7. 2013 21:10

Bývalý vicekancléř Václava Klause pokračuje v analýze současné korupční kauzy kolem Jany Nagyové. Ve skutečnosti je to prý jen divadlo, za nímž se skrývá boj o Temelín. Vrchní žalobce Ivo Ištvan navíc přiznal, že ho školili Američané.

Petr Hájek zveřejnil šokující rozuzlení kauzy Nagyová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hájek
reklama

„Od počátku jsme tvrdili: Kromě absurdního obvinění z ‚politické korupce‘ policie nic v rukou nemá. Divadelní představení s kuklami, beranidly, zatýkáním na Úřadě vlády, rabováním bank a domovními prohlídkami u takzvaných kmotrů a jejich právníků, bylo jen stínohrou,“ píše na svém webu Protiproud.cz Petr Hájek.

O žádnou korupční kauzu ale prý nejde. „To jen ‚trojčlenná spojka‘ amerických zájmů na vrcholku státních zastupitelství a policie – Bradáčová, Ištvan, Šlachta – dosti amatérsky sehrála falešný part o Temelín,“ tvrdí někdejší vicekancléř Václava Klause.

Klíčová je odpověď Ivo Ištvana na jednu z otázek v rozhovoru pro nové číslo týdeníku Euro. „Není důvod zastírat, že jsem absolvoval vzdělávací program, který připravuje vláda USA pro stovky a tisíce lidí na celém světě k nejrůznějším tématům. Kromě mě a doktorky Bradáčové tam byli i další státní zástupci, o nich se ale nemluví. Vyjeli tam i politici, členové Parlamentu nebo hejtmani. Mrzí mě, pokud o tom někdo spekuluje a vůbec si nezjistí, o jaký program se jedná, kdo ho absolvoval, a pak to použije ke zkratce, že je někdo jakýmsi agentem,“ řekl Ištvan.

Na to Hájek poukazuje – u vybraných lidí bylo jakési „americké školení“. „Že těmito ‚školeními‘ ale prochází také naše politická reprezentace, o níž se někteří naivkové domnívají, že by měla především hájit naše domácí zájmy, je více než pozoruhodné ‚přiznání‘. Ale že Američané ‚obhospodařují‘ také represívní složky českého státu, které by měly být na zahraničních zájmech zcela nezávislé – to už je síla! Bezděčná připomínka praktik padesátých let minulého století, kdy naše prokurátory školili ‚sovětští poradci‘ v metodách organizování politických procesů,“ dodává Hájek.

  • Obsáhlý článek Petra Hájka si přečtěte ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aňa Geislerová: Všichni dnes mají názor. Špatně! A já si můžu prskat, jak chci

8:03 Aňa Geislerová: Všichni dnes mají názor. Špatně! A já si můžu prskat, jak chci

Herečka Aňa Geislerová ve včerejším Interview ČT24 zakončila sérii rozhovorů o minisérii Božena. Při…