Petr Hampl vidí v Česku jen tři politiky, schopné něco změnit. Napovíme, že jeden z nich je prezidentský syn...

11.07.2015 18:15

Sociolog Petr Hampl, jenž je členem Svobodných, tuto stranu bez obalu nazývá zombie uskupením. V Česku prý v tuto chvíli vidí tři až čtyři muže, kteří by mohli vést smysluplnou opozici proti současné byrokratické vládní mašinerii. Jednou z těchto osobností je prý i Tomio Okamura, ale ten ještě musí předvést, co v něm je. A kdo jsou další tři nadějní politici?

Petr Hampl vidí v Česku jen tři politiky, schopné něco změnit. Napovíme, že jeden z nich je prezidentský syn...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hampl

Hampl má za to, že většina představitelů dnešní pravicové opozice představuje jen úředníčky čtvrté kategorie nebo přitakávače byrokratického systému, který je stále mocnější. Přesto už před pár dny napsal, že tu vidí nadějné politiky.

V obecné rovině konstatoval, že dobrý opoziční lídr musí stavět nosnou ideu nad svůj osobní prospěch a nesmí se rozplakat, když o sobě v médiích čte, jak je špatný. Stejně tak musí umět pracovat v týmu a jeho srdce musí bít pro jeho spolupracovníky. Takové politiky u nás prý představují Václav Kalus mladší, Martin Konvička, jenž už oznámil, že vstupuje do politiky s novým uskupením, a Tomáš Pajonk ze strany Svobodných. S jistými výhradami do této skupiny Hampl zařadil i Tomia Okamuru.

„Dnes doplním, že podle mého skromného názoru jsou to Martin Konvička a Václav Klaus mladší. Třetím vzadu je Tomáš Pajonk, který je momentálně uzamčen v zombie straně Svobodných, ale má obrovský potenciál. Celý zbytek opozice jsou úředníčci čtvrté kategorie nebo lokální hráči. Snad až na Tomia Okamuru, který ovšem ještě musí dokázat, že není mužem minulosti a že umí vybudovat lidové hnutí,“ konstatoval člen Svobodných.

Hampl doslova napsal

Před časem jsem napsal, že v téhle zemi vidím jen dva lidi se schopností stát se skutečnými opozičními lídry. Tedy stát v čele lidové vzpoury proti státním a korporátním byrokratickým aparátům, které nejdřív těžce poškodily ekonomiku, teď se pokoušejí zničit sexualitu a intimitu, ale především se jednoznačně postavily na stranu islámských agresorů proti místním lidem.

Dnes doplním, že podle mého skromného názoru jsou to Martin Konvička a Václav Klaus mladší. Třetím vzadu je Tomáš Pajonk, který je momentálně uzamčen v zombie straně Svobodných, ale má obrovský potenciál. Celý zbytek opozice jsou úředníčci čtvrté kategorie nebo lokální hráči. Snad až na Tomia Okamuru, který ovšem ještě musí dokázat, že není mužem minulosti a že umí vybudovat lidové hnutí.

Opoziční lídr musí být člověk s jasnou vizí. Ta vize pro něj musí být důležitější než osobní prospěch. Musí být houževnatý, potřebuje hodně odvahy a nesmí se rozplakat, když čte v médiích ten den už desátý článek o tom, že je zločinec. Musí to být týmový hráč (spíš první mezi sobě rovnými než velký vůdce) a musí mít srdce pro své spolupracovníky. Takový byl Winston Churchill, takový byl Ronald Reagan. A takový musí být i ten, s kým uhájíme svou zemi.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Jak můžete někoho obvinit bez důkazů?

Vaše vláda nálepkuje dost často, vy hlavně a chcete bojovat proti dezinformacím, ale jdete podle vás příkladem? Je podle vás v pořádku, že někoho obviníte a pak nejste schopný u soudu říci, na základě čeho a svá obvinění doložit? A omluvíte se SPD nebo se odvoláte? https://www.parlamentnilisty.cz/p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bobošíková a Kotrba o Ukrajině a válce. Už se rýsuje výsledek

18:22 Bobošíková a Kotrba o Ukrajině a válce. Už se rýsuje výsledek

Jak ovlivní balík pomoci z USA a nové mobilizační předpisy pro Ukrajince vývoj rusko-ukrajinského ko…