Petr Mach gratuloval britským brexitářům: Vyvedli jste zemi z toho socialistického chomoutu. Konečná připustila, že se bude muset zamyslet

24.06.2016 17:42 | Zprávy

Radost z úspěchu příznivců Brexitu má samozřejmě předseda Svobodných Petr Mach. A jaký názor má Machova kolegyně z Evropského parlamentu Kateřina Konečná?

Petr Mach gratuloval britským brexitářům: Vyvedli jste zemi z toho socialistického chomoutu. Konečná připustila, že se bude muset zamyslet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý europoslanec Petr Mach (Trikolóra)

„Gratuluji Velké Británii k jejímu rozhodnutí a hlavně blahopřeji kolegovi Nigelu Faragovi, který se dlouhá desetiletí snažil vyvést Británii z chomoutu té socialistické EU,“ uvedl Mach na svém facebookovém profilu. Jak dodal, bude mu ctí, povede-li nyní v České republice kampaň za Czexit. „Aby se i naše země stala nezávislým státem,“ řekl.

Europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM) výsledek britského hlasování zcela respektuje. „Obávala jsem se toho, že výsledek bude takto těsný a ukáže se, že Británie je vnitřně rozdělena. Domnívám se, že na kampaň před referendem nebylo dostatek času a že ji ovládly emoce, a nikoliv argumenty,“ podotkla. Podle ní je nutné, aby se EU nad sebou pořádně zamyslela, aby nedošlo k dominovému efektu. 

„Sebereflexe tváří v tvář takovéto situaci je nutností. Není možné situaci zlehčovat levnými prohlášeními ve stylu, ‚co tě nezabije, to tě posílí‘, jako to dělá předseda Evropské rady. Pokud nad tím mávneme rukou, možná budeme mávat na odchod dalším státům,“ podotkla.

Celý příspěvek Kateřiny Konečné:

Výsledek britského hlasování zcela respektuji. Obávala jsem se toho, že výsledek bude takto těsný a ukáže se, že Británie je vnitřně rozdělena. Domnívám se, že na kampaň před referendem nebylo dostatek času a že ji ovládly emoce a nikoliv argumenty. EU se nad sebou musí nyní pořádně zamyslet, aby nedošlo k dominovému efektu. Příliš mnoho problémů se odsouvalo a řešilo se pozdě. Sebereflexe tváří tvář takovéto situaci je nutností. Není možné situaci zlehčovat levnými prohlášeními ve stylu "co tě nezabije, to tě posílí" jako to dělá předseda Evropské rady. Pokud nad tím mávneme rukou, možná budeme mávat na odchod dalším státům.

Celý příspěvek Petra Macha:

Gratuluji Velké Británii k jejímu rozhodnutí a hlavně blahopřeji kolegovi Nigelu Faragovi, který se dlouhá desetiletí snažil vyvést Británii z chomoutu té socialistické EU. Bude mi ctí, pokud odteď povedu v České republice kampaň za czexit, aby se i naše země stala nezávislým státem.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

15:00 „Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

Royal United Services Institute (RUSI) je nejstarší think-tank pro otázky obrany a bezpečnosti. Tent…