Petr Nečas před soudem: Žádná dohoda nebyla. Manželka s těmi lidmi vůbec nejednala

21.07.2017 7:34

Expremiér Petr Nečas stanul před soudem kvůli „trafikám“ pro bývalé poslance Marka Šnajdra, Ivana Fuksu a Petra Tluchoře. Někdejší předseda vlády ovšem hned na úvod jednání konstatoval, že žádné „trafiky“ nerozdával, vedl jen standardní politická jednání. A u těch byl prý sám. Jeho žena Jana Nečasová (dříve Nagyová) s tím prý neměla nic společného.

Petr Nečas před soudem: Žádná dohoda nebyla. Manželka s těmi lidmi vůbec nejednala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nečasová s manželem
reklama

„S rebely jsem jednal jenom já, manželka Jana ani Roman Boček u žádných klíčových hovorů nebyli,“ řekl Nečas u soudu. Jeho slova přináší páteční Lidové noviny. V kauze údajného pokusu o zkorumpování trojice poslanců Tluchoře, Šnajdra a Fuksy figuruje také bývalý náměstek ministra zemědělství Roman Boček.

Tři poslanci v roce 2012 odmítli podpořit daňové změny prosazované vládou Petra Nečase a svých postů se vzdali. Posléze se Fuksa a Šnajdr ocitli na lukrativních pozicích ve firmách Český aeroholding a Čepro. Podle Nečase se to však nestalo na základě žádné korupční dohody. „Musím kategoricky odmítnout, že došlo k jakékoliv dohodě mezi mnou a třemi poslanci Občanské demokratické strany. Toto se nikdy nestalo a není to pravda,“ řekl Nečas.

Pokud soud dospěje k opačnému závěru, může jít Nečas až na 6 let do vězení. Jana Nečasová by mohla dostat ještě o dva roky delší trest. Také Nečasová ale před soudem důrazně odmítla myšlenku, že by se dopustila nějakého korupčního jednání. „Pokud jsem s kýmkoli hovořila, tak jenom obecně a v rámci standardního plnění pracovních povinností,“ přečetla ze svého předem připraveného prohlášení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

22:11 Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

Sobotní večer je vysílání ČT 24 kompetně věnováno kauze ruského podílu na výbuchu muničáku ve Vrběti…