Petr Pavel prezidentem? Ten exkomunista, ten lokaj?! Voják to od Okamury schytal, že se ještě klepe strop

27.08.2020 10:51

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura zveřejnil na svém Facebooku a youtube kanálu pravidelné video s aktualitami. V tom posledním se vyjádřil k neuvěřitelným odměnám manažerů OKD, ke kandidátovi na prezidenta Petru Pavlovi, kterého obvinil z podporování terorismu a schvalování trestních činů. V neposlední řadě také okomentoval českou výpravu na Tchaj-wan.

Petr Pavel prezidentem? Ten exkomunista, ten lokaj?! Voják to od Okamury schytal, že se ještě klepe strop
Foto: Daniela Černá
Popisek: Generál Petr Pavel
reklama

Anketa

Je špatně, když se lidé smějí zranění prezidenta Zemana?

95%
5%
hlasovalo: 13626 lidí
„Ve státní těžařské firmě OKD si 11 nejvyšších manažerů vyplatilo odměny 64 milionů korun, což vychází na průměrný plat půl milionu korun měsíčně, a když se připočtou odměny a další náklady, tak je to dohromady dokonce 94 milionů korun. Přitom OKD bylo za loňský rok ve ztrátě 861 milionů korun,“ říká Okamura. 

OKD je od dubna 2018 vlastněna státem a spadá pod Ministerstvo financí. „Stalo se tak poté, co vedení miliardáře Zdeňka Bakaly společnost vytunelovalo a uvedlo do úpadku. Poté ji převzal stát, plnou odpovědnost za tyto nehorázné výplaty nese ministryně financí Alena Schillerová z hnutí ANO,“ vysvětluje předseda SPD.

„Hnutí SPD k tomuto dalšímu „tunelování“ OKD ze strany vlády nebude mlčet a budeme situaci s ministryní financí řešit,“ doplnil Okamura.

Dalším tématem nepřehlédnutelné tváře Sněmovny byl generál Petr Pavel, který chce kandidovat v příštích prezidentských volbách.

„Myslím, že to je skvělá náhrada za Drahoše. Pavel byl komunistický kádr, který se následně překabátil a stal se z něj lokaj ze severoatlantické aliance, antikomunista a bojovník s Ruskem. Naposledy Pavel zaperlil výrokem, že bombardování Srbska zabránilo genocidě. Přitom všichni víme, že samo bombardování nemocnic, škol, televize, mostů, elektráren, továren s dělníky bylo plošnou genocidou, tedy hromadným vražděním,“ vysvětluje Okamura. 

„Zajímalo by mě, jestli se najde státní zástupce, který tohoto propagátora genocidy a vraždění nevinných lidí, dětí, žen a starců v Srbsku zažaluje za podporu terorismu a schvalování trestních činů a válečných zločinů,“ dodává. 

 A závěrem se vyjádřil také k výpravě senátní delegace na Tchaj-wan, kterou sám označil jako senátní výpravu v uvozovkách.

„Z 80 lidí letí jen osm senátorů. Jedním z výletníků je například i pražský primátor z Hřib z Pirátů,“ řekl Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

14:50 Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

Pákistánský novinář Adeel Raja má ohledně izraelsko-palestinského konfliktu jasno. „Dnešní svět potř…