Petříček dal práci vlivnému funkcionáři ČSSD. Bude propagovat EU a bojovat s dezinformacemi

06.11.2020 11:27

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) učinil „pikantní“ krok. Na ministerstvo zahraničí si přivedl člověka, jehož politické křeslo by brzy rád získal. Jde o předsedu pražské ČSSD Petra Pavlíka. A proč ho angažoval? Považuje ho za odborníka v oblasti školství a rád by s ním rozvíjel projekty na propagaci EU na školách nebo projekty na boj s dezinformacemi.

Petříček dal práci vlivnému funkcionáři ČSSD. Bude propagovat EU a bojovat s dezinformacemi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček
reklama

Server Seznam zprávy upozorňuje, že ministr zahraničí a místopředseda ČSSD by rád šéfoval pražské organizaci strany. Možná i proto na ministerstvo přivedl stávajícího předsedu organizace Petra Pavlíka. Podle serveru jde o „pikantní“ krok.

Vysokoškolský pedagog a odborník na gender otázky Petr Pavlík v minulosti působil jako politický náměstek na Ministerstvu školství. V úřadě ale nedobrovolně skončil loni v létě - byl kritický k vládnímu angažmá ČSSD s ANO,“ uvedl k Pavlíkovi server.

Petříček už oznámil, že nebude obhajovat post místopředsedy strany, ale opravdu se hodlá více angažovat v pražské politice.

„Petříček má na ministerstvu a ve stranickém dění po svém boku vlivného pražského politika ČSSD, svého dlouholetého kamaráda Miroslava Pocheho. Přesto jeho cesta do čela pražské organizace nemusí být tak hladká, jak by se zejména kvůli slabým preferencím strany mohlo zdát,“ uvedl server.

Ministr prozradil, že Pavlíka na Ministerstvo zahraničí přivedl jako muže se zkušenostmi z oblasti vědy a školství. Šéf resortu je totiž toho názoru, že zahraniční politika a školství se v mnoha oblastech prolínají. Jako příklad uvedl vysvětlování přínosů EU na školách nebo boj s dezinformacemi.

Pavlík však nebude klasickým zaměstnancem Černínského paláce. Bude pracovat na základě dohody o pracovní činnosti.

Jak je patrné z pozice Miroslava Pocheho, Pavlík rozhodně nebude prvním sociálním demokratem, který najde uplatnění na ministerstvu vedeném Petříčkem. Dokonce by se dalo říci, že ministerstvo zahraničí je teď sociálních demokratů plné. Petříčkovi dělá náměstkyni např. pražská sociální demokratka Michaela Marksová-Tominová, bývalá ministryně práce a sociálních věcí. Ministr Petříček má ve svém nejužším kruhu minimálně 4 poradce z ČSSD.

Pražští sociální demokraté mají o svém novém vedení rozhodovat v prosinci, ale je možné, že jednání odloží. Kvůli koronavirové krizi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Marné, paní Fridrichová. ČT na vás nedá. Ze zákulisí: Smlouvy, které neznáte

8:06 Marné, paní Fridrichová. ČT na vás nedá. Ze zákulisí: Smlouvy, které neznáte

Hospodaření ČT má stále své mouchy. Například že se neřídí zjištěními Nory Fridrichové a 168 hodin. …