Petruška přišel o místo poslance, teď mu hrozí pád ze stranického postu

02.06.2010 14:24

Tomu se říká pád! Donedávna poslanci a stále ještě pardubickému šéfovi ODS Petruškovi se hroutí svět. Nejdříve ho poslali kroužkováním na politické smetiště voliči, teď ho chtějí svrnout spolustraníci.

Petruška přišel o místo poslance, teď mu hrozí pád ze stranického postu

Bývalému poslanci Danielu Petruškovi nic nevychází. Poté, co neuspěl ve volbách, pokusil se získat mandát zákulisními tahy. I ty se ale obrátily proti němu. Kolegy ve straně Petruška svým chováním po volbách naštval a ti se ho nyní chystají zbavit. Stranu by mohl nově v kraji vést senátor a bývalý primátor Pardubic Jiří Stříteský, uvádí iDNES.cz.

„Kandidaturu přijmu jenom v tom případě, že na mé osobě bude široká shoda napříč stranou v celém kraji. Nikoho nebudu přesvědčovat, aby mě volil. Pokud nebude zbytí, tak tímto straně na nějakou dobu pomůžu," řekl ke své kandidatuře Stříteský. Ten je pevně přesvědčen o tom, že Petruška by měl ve funkci pardubického předsedy ODS skončit. Jako jedním z hlavních důvodů přitom uvádí to, že Petruška kolegům ve straně i veřejnosti lže.

Stříteský usvědčil pardubického předsedu ODS ze lži

Petruška si nadrobil tím, že svolal tiskovou konferenci, aby popřel pondělní článek MF DNES, který informoval o jeho pokusu tlačit na senátora Stříteského, aby mu pomohl přesvědčit úspěšnější kandidáty k rezignaci. „Citace našeho rozhovoru ze sobotního odpoledne byla téměř doslovným přepisem. Proto vyjádřením poslance Petrušky nerozumím a myslím, že to je jen další důvod, proč by měl opustit svou funkci," potopil Stříteský svého spolustraníka.

Na odchodu předsedy se navíc shodují i další vlivní členové strany. Petruška je totiž naštval i tím, že chtěl po nově zvolených poslancích, aby mu zaplatili část jeho volební kampaně. Ti to jednomyslně odmítli. „Už v pondělí jsem navrhl svolání regionálního sněmu, který by měl být volební. Přijdeme s novým silným kandidátem na předsedu regionálního sdružení ODS v Pardubickém kraji místo pana Petrušky," řekl člen regionální rady a předseda oblastní rady ODS v Chrudimi Ivan Pištora.

Související:

Přeskočili jste mě, tak zaplaťte kampaň, žádá Petruška 

Páralová: Pardubičtí voliči smetli ty, kteří se nechají vodit jako loutky 

Foto: ods.cz

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jih

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

8:47 Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

Senát zkritizoval veřejného ochránce práv Stanislava Křečka za jeho výroky vůči menšinám a uprchlíků…