Picek a Mlsna prý zradili parlamentní demokracii. Koalice s nimi nepočítá

26.07.2013 8:34

Koalice ODS, TOP 09 a LIDEM už nepočítá s Vlastimilem Pickem a Petrem Mlsnou. Podle představitelů bývalé koalice by neměli být ve vládě Miroslavy Němcové. Podle Týdne.cz se řada koaličních politiků shoduje na tom, že svou spoluprací s Rusnokovou vládou zradili parlamentní demokracii.

Picek a Mlsna prý zradili parlamentní demokracii. Koalice s nimi nepočítá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlastimil Picek
reklama

"Vlastimil Picek neprojevil dostatečnou úctu k parlamentní demokracii. Svou účastí v úřednické vládě Jiřího Rusnoka, kterou nikdo nevolil, ji popřel. Můj osobní názor je, že by neměl být součástí případné koaliční vlády. Stejný případ je ale i pan Mlsna, který zastával post ministra a šéfa Legislativní rady vlády v Nečasově kabinetu. Byť si ho jako odborníka vážím, nemyslím si, že by bylo vhodné, aby působil jako náměstek ministryně spravedlnosti Benešové a pak se vrátil do role ministra," řekl on-line deníku Týden.cz místopředseda Starostů a poslanec za TOP 09 Stanislav Polčák.

Karolína Peake z LIDEM se domnívá, že personální obsazení vlády bude v rukou Miroslavy Němcové. Co se týče Picka - jeho odchod z ministerstva Peake prý požaduje. Týden.cz připomíná, že její motiv však může být i prozaičtější. Pravděpodobně neblaze nese skutečnost, že poté, co ji po týdnu v čele Ministerstva obrany Nečas odvolal, dosadila ODS na místo ministra právě Picka.

Kdo na Ministerstvo kultury?

Další otazníky se týkají Ministerstva kultury. Tam je řada kandidátů, o kterých se již mluvilo po rezignaci Aleny Hanákové. "Nejvážnějším kandidátem na post ministra je klarinetista Jiří Hlaváč," prozradil pro Týden.cz Polčák.

Koaliční strany prý už ani moc nepočítají s tím, že se do vlády vrátí. Svědčí pro to i poslední ultimátum Miloše Zemana a následná reakce na něj ze strany Němcové. Zeman žádá po koalici notářsky ověřených 101 podpisů poslanců stojících za koaliční vládou, Němcová i předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg to odmítají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,A mě zavřou na tři!" 2 roky pro afrického násilníka v ČR: Klaus ml. se ozval. A i jiní, je zle

13:31 ,,A mě zavřou na tři!" 2 roky pro afrického násilníka v ČR: Klaus ml. se ozval. A i jiní, je zle

Dva roky a ústavní léčba, to je trest, který soud udělil Afričanovi, který na Litoměřicku znásilnil …