Pičovolekámo, magoři, židé. Halasná akce konvičkovců budí čím dál větší vášně

22.08.2016 6:36

Magoři a idioti. Tak nazval konvičkovce ve svém komentáři advokát Jiří Vyvadil. Nelichotivé označení si podle jeho názoru zasloužili za své včerejší divadelní představení na Staroměstském náměstí, kde znázorňovali, jak by mohla vypadat okupace země Islámským státem.

Pičovolekámo, magoři, židé. Halasná akce konvičkovců budí čím dál větší vášně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Konvička

Za nepovedenou považuje akci konvičkovců v Praze i jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). „Udělat něco takového 21. srpna, kdy si připomínáme tragické události let 1968 a 1969 a vydávat to za umění, dosahuje v jistém smyslu opravdu úrovně Ztohoven, které jsem měl za neporazitelné favority,“ rýpl si Hašek do skupiny recesistů, jež například pověsila na Pražském hradě místo prezidentské standarty červené trenýrky. Podle něj včerejší akce žene úplně zbytečně vodu na mlýn esům typu Jakuba Jandy. „Snad radostí nenatočí další private video třeba s Mathew Hullanem,“ poznamenal.

„Bude teď možné vést v mediálním stínu dnešní trapné Konvičkashow seriózní debatu o nelegální migraci v Evropě a nezvládnutí celé migrační krize při návštěvě kancléřky Merkelové? Bude možné se teď seriózně vymezit proti selhávajícímu multikulturalismu, který západní Evropě přinesl strach z každodenních útoků a vraždění?“ ptá se následně Hašek. A doufá, že tito „ochotníci ze Staromáku“ se již příště nebudou účastnit projevů prezidenta Miloše Zemana, jako tomu bylo v minulosti při výročí 17. listopadu. 

Fotogalerie: - Okupanti obsazují Prahu

Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...
Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...
Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...
Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...
Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...
Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...

„Extremisté jsou nebezpeční a mají hloupé nápady. Stát je nesmí nechat ohrožovat bezpečnost občanů,“ řekl ke včerejší akci předseda ODS Petr Fiala. Podle jeho názoru je uskutečněný happening Iniciativy Martina Konvičky naprosto nepřijatelný. „Co by se stalo, kdyby někdo v panice reagoval střelbou ostrými náboji?“ otázal se a svůj dotaz zaslal především vůči primátorce hlavního města Adrianě Krnáčové (ANO) a ministru vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD). 

„Stejně tak by mě zajímalo, co na celou akci říkají předsedové ČSSD a ANO Bohuslav Sobotka a Andrej Babiš, kteří se poslední dva měsíce hádají o reformu policie a poškozují tak její pověst a důvěru veřejnosti. Není možné, aby se něco takového odehrávalo v centru města a s povolením magistrátu, a aby policie přihlížela podobným extremistickým akcím,“ uzavřel svůj komentář Fiala.

„Konvičkovci jsou naprostí idioti. Oni za každou cenu chtějí vyvolat nějaký střet, aby se o nich mluvilo. Škoda, že někdo neměl u sebe zbraň, jak to požadují a neodstřelil je. Magoři jedni,“ nebral si servítky advokát Jiří Vyvadil.

Na serveru iDnes.cz pak zazněla i slova majitele pražské košer restaurace Aarona Günsbergera, který uvedl, že zinscenovaná okupace džihádisty pobouřila zejména Židy.

„Akce se odehrála v blízkosti židovské obce a my tu hrozbu vnímáme mnohonásobně víc. Pár metrů od toho místa seděli izraelští turisté, kteří to mají denně v krvi, takže ti lehli na zem. Reagovali tak, jakoby reagovali v Izraeli. No a za pět minut už to ví celý izraelský Twitter. Mezinárodně udělali České republice nesmírnou ostudu,“ řekl Günsberger s tím, že kdyby někdo měl u sebe zbraň a opětoval by palbu, rozhodně by o humor nešlo. Stěžuje si i na to, že konvičkovci se poté, co se s nimi dal do diskuse, chtěli prát.

Původní text ZDE.

Na slova předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) a europoslance Jiřího Pospíšila pak reagoval na svém facebookovém profilu samotný Konvička. Ani jeden ze jmenovaných neměl pro akci pochopení. Sám Konvička ji však považuje za zdařilou. „Jsou to miláčci. A pro většinu národa jsou naprosto v prdeli,“ řekl na adresu politiků.

Zároveň také poděkoval svým přátelům, kteří celou akci organizovali s ním. „Bez nich by letošní 21. srpen zůstal u kladení věnců před rozhlasem a trapně konjunkturálního exrebela Hutky na Můstku. Sám bych z toho, co jsme spáchali, nezvládl nic. Fakticky si, pičovolekámo, říkám, čím jsem si jen zasloužil tak dobré přátele,“ zamyslel se Konvička.

Doc. Martin Konvička, Ph.D.

  • BPP
  • Předseda spolku Iniciativa Martina Konvičky
  • mimo zastupitelskou funkci

Celý příspěvek Martina Konvičky:

JSOU TO MILÁČCI ... a pro většinu národa jsou naprosto v prdeli.

„Dnešní akce na Staroměstském náměstí je výrazem politického a občanského kreténismu,“ uvedl na twitteru ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).
Předseda TOP 09 a poslanec Miroslav Kalousek se ve svém vyjádření na tweetu podivoval nad tím, že „původci tohoto veřejného ohrožení pod vlajkou Islámského státu nebyli zadrženi“. Důsledky mohly být fatální, míní.
„Vždy budu hájit svobodu vyjadřování, ale tohle už je hodně přes čáru. Takovéto uskupení nemá na politické scéně co dělat,“ uvedl bývalý ministr spravedlnosti, dnes europoslanec Jiří Pospíšil.

---

Rád bych sem napsal jedno - OBROVSKÉ poděkování pánům Martin Vítek  Stanislav Dupač a David Nepimach, jakož i dámám Lenka Tara, Dupačova squaw a Krásná sluníčkářka E., bez nichž by letošní 21. srpen zůstal u kladení věnců před rozhlasem a trapně konjukturálního ex-rebela Hutky na Můstku. 

(a samozřejmě i VŠEM OSTATNÍM, kdo u toho byli... však Vy víte)

Sám bych z toho, co jsme spáchali, nezvládl NIC.

Fakticky si, pičovolekámo, říkám, čím jsem si jen zasloužil tak dobré přátele.

Celý příspěvek Michala Haška:

Dnešní akce konvičkovců v Praze s rádobyinvazí Islámského státu se opravdu,ale opravdu nepovedla. Udělat něco takového 21.srpna,kdy si připomínáme tragické události let 1968 a 1969 a vydávat to za umění dosahuje v jistém smyslu opravdu úrovně Ztohoven,které jsem měl za neporazitelné favority. A žene to úplně zbytečně vodu na mlýn esům typu Jakuba Jandy(snad radostí nenatočí další private video třeba s Mathew Hullanem). Bude teď možné vést v mediálním stínu dnešní trapné Konvičkashow seriózní debatu o nelegální migraci v Evropě a nezvládnutí celé migrační krize při návštěvě kancléřky Merkelové? Bude možné se teď seriózně vymezit proti selhávajícímu multikulturalismu,který západní Evropě přinesl strach z každodenních útoků a vraždění? Snad zaznamenali dnešní akci též na Pražském hradě a pana prezidenta ušetří napříště např.při vzpomínce na 17.listopad přítomnosti "ochotníků ze Staromáku", v tomto slova smyslu snad premiera byla zároveň dernierou...

Celý příspěvek Petra Fialy:

Extremisté jsou nebezpeční a mají hloupé nápady. Stát je nesmí nechat ohrožovat bezpečnost občanů. 

Dnešní "happening" Iniciativy Martina Konvičky na Staroměstském náměstí je naprosto nepřijatelný a jen shodou okolností neskončil mnohem hůř. V centru Prahy za asistence policie (!) stříleli lidé hrající si na radikální islamisty slepými náboji. Co by se stalo, kdyby někdo v panice reagoval střelbou ostrými náboji? Je na primátorce hlavního města Adrianě Krnáčové a ministrovi vnitra Milanu Chovancovi, aby vysvětlili, jak se něco takového mohlo stát. Kdo za to nese odpovědnost?
Stejně tak by mě zajímalo, co na celou akci říkají předsedové ČSSD a ANO Bohuslav Sobotka a Andrej Babiš, kteří se poslední dva měsíce hádají o reformu policie a poškozují tak její pověst a důvěru veřejnosti. Není možné, aby se něco takového odehrávalo v centru města a s povolením magistrátu, a aby policie přihlížela podobným extremistickým akcím.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chcípneme! Šmarda z ČSSD promluvil na rovinu

15:59 Chcípneme! Šmarda z ČSSD promluvil na rovinu

Místopředseda ČSSD Michal Šmarda už se neudržel. Má pocit, že ČSSD čeká „chcípnutí v blátě“, pokud s…