Pieta v Lidicích. Potkají se Babiš, Vondráček i Vystrčil

12.06.2021 6:35 | Zprávy
autor: jav, čtk

V Lidicích na Kladensku si dnes lidé připomenou 79 let od vyhlazení této obce nacisty. Dopolední pietní akce se kvůli epidemii uskuteční bez veřejnosti.

Pieta v Lidicích. Potkají se Babiš, Vondráček i Vystrčil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Obec Lidice

Zúčastní se jí premiér Andrej Babiš (ANO), šéfové Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a Sněmovny Radek Vondráček (ANO) či ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Zazní modlitba za oběti lidické tragédie.

Zájemci budou moci květiny na pietní místo položit odpoledne. Vstup do areálu Památníku Lidice bude pro návštěvníky zdarma. Od 09:00 bude přístupná Lidická galerie i dům s číslem 116.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hrozivý případ. Cyril Svoboda popsal vážné selhání Lipavského

13:29 Hrozivý případ. Cyril Svoboda popsal vážné selhání Lipavského

Bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda v bilančním komentáři pro ParlamentníListy.cz tvrdě hodnotí p…