Pil předtím? Novinář nevěří, že Kalousek své poslední návrhy psal střízlivý

27.03.2020 17:20

Šéfredaktor deníku Lidové noviny István Léko se zamyslel nad tím, jak se šíří zlo v době koronaviru. Vnímá, jak se v mnoha lidech naplno uvolnila stavidla agresivity, zákeřnosti a vulgarity. „Normálnímu člověku se opravdu zvedne žaludek,“ poznamenal.

Pil předtím? Novinář nevěří, že Kalousek své poslední návrhy psal střízlivý
Foto: Repro ČT24
Popisek: Miroslav Kalousek, předseda poslaneckého klubu TOP09
reklama

Sám Léko se podle svých slov dočkal urážek a vulgarit, když lajkoval pondělní mimořádný projev premiéra v českých televizích. „Byl jsem například lidmi, kteří se považují za tzv. lepší lidi a ohánějí se pravdou a láskou, přirovnán ke zrůdám, které v době války udávaly gestapu bojovníky proti nacistům, a také o mně někdo napsal, že jsem zasraný Maďar. A to jen za to, že schvaluji kroky české vlády v boji proti šíření koronaviru v zemi,“ poznamenal Léko.

Anketa

Vadí vám vládní nařízení, ať lidé během karantény nejezdí na chaty a chalupy?

9%
91%
hlasovalo: 25816 lidí

A následně si povšiml slov expředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, který tvrdí, že kdyby ho teď na osm hodin pustili na ministerstvo financí, najde 40 miliard korun, které by mohl stát okamžitě poslat živnostníkům. „Prý by škrtal v provozních výdajích ministerstev i v dotacích agropotravinářskému komplexu (rozuměj Agrofertu) a zarazil by přijímání státních úředníků,“ uvádí Léko. 

Tyto návrhy mu pak připomínají vtip o tom, jak sedlák, jemuž chcípají slepice, jde pro rady a dozví se, že by jim neměl dávat jíst a pít, až mu pochcípou všechny slepice. A v tu chvíli se dozví, že je to velká škoda, protože dotyčný měl ještě víc skvělých nápadů. „Nevím proč, ale po podobných výrocích Miroslava Kalouska si pokaždé musím položit otázku: Pil předtím?“ ptá se Léko.

A komentuje i slova Kalouskova poradce Ondřeje Jakoba, který, podle Léka, o Babišovi šíří ty nejnehoráznější lži.

„Před několika dny začal na svém profilu na Facebooku šířit informaci o tom, že nákazu koronavirem mohl do České republiky zavléknout mezi prvními právě Andrej Babiš. Vycházel z informace ze známého antibabišovského fake news blogu Forum24. Jakob ke zprávě, kam zřejmě kvůli zdůrazňování autenticity přidal i premiérovu fotku z terasy vysokohorské hospody, napsal: ‚Klasický Babiš. V únoru navštívil lyžařské středisko v Alpách, které bylo, jak se následně ukázalo, ohniskem nákazy koronaviru. Babiš ale po příletu nezůstal v karanténě, nijak se nechránil, nenosil roušky ani respirátory. Sám tedy mohl být tím, kdo do České republiky nákazu zavlekl. Sám se ukázal jako naprosto nezodpovědný a bezohledný vůči svému okolí.‘,“ uvádí Léko, podle něhož z této zprávy není nic pravda – neboť Babiš byl ve Francii, nikoliv v Itálii; a v Evropě v té době nebyla žádná karanténa, žádné omezení ani žádná povinnost nošení roušek.

„A kdo si myslí, že Jakob se za tento svůj mimořádně podlý a naprosto nezodpovědný počin premiérovi omluví, ať zvedne ruku!“ uzavřel Léko.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

7:43 ,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

TOP 09 se těžko dostává do médií a nemá v tom směru možnosti jako premiér Babiš, myslí si předseda p…