Pirát: Odvolat Vondráčka? Už ani nenavrhujeme

13.07.2021 10:08

Pirátský poslanec Ondřej Profant se na serveru ParlamentníListy.cz v sekci Odpovědi čtenářům vyjádřil ke kauze předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO). Občana zajímá, zda Vondráčkovo chybně vyplněné majetkové přiznání není důvodem pro jeho odvolání. Profant k tomu uvádí, že vládní koalice dává jasně najevo, že není ochotna podpořit takové kroky, které by k odvolání vedly. Vyjádřil se i k možnosti zrychlení trestních řízení.

Pirát: Odvolat Vondráčka? Už ani nenavrhujeme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ondřej Profant

Čtenář na stránkách serveru ParlamentiListy.cz připomíná aféru Radka Vondráčka, předsedy Poslanecké sněmovny za hnutí ANO. Na něho totiž koncem června novináři vytáhli chybu v jeho majetkovém přiznání. Vondráček se hájí tím, že to prý kolegyně špatně zadaly, nešlo o úmysl, ale o chybu. Předseda Sněmovny v tomto kontextu také uvedl, že se obává, že je nyní čeká nejhorší předvolební kampaň.

Jednoho z občanů totiž zajímá názor pirátského poslance Ondřeje Profanta, zda by i tři měsíce před volbami měl Vondráček skončit a zajímá ho, proč Piráti nevolají po odvolání.

Profant se hájí tím, že tři měsíce před volbami již to není adekvátní a odkazuje k vládní koalici, která by to nepodpořila. „Souhlasím, že je to ostuda. A to i mnoho jiných činů jako třeba hraní v opilosti na řečnickém pultíku. Avšak vládnoucí koalice dává jasně najevo, že není ochotná podpořit obdobné činy. Koneckonců Babiše drží ve vládě celé volební období. Vzhledem k tomu, že zbývají 3 měsíce, tak toto již nenavrhujeme. Soustředíme se na pozitivní témata,“ napsal Profant a odkázal na pirátské webové stránky.

Další z občanů se táže, jak Piráti hodlají urychlit trestní řízení, která se leckdy vlečou poměrně dlouhou dobu. „Jak chcete urychlit trestní řízení? 18 měsíců není málo, ale u nás bohužel ani dlouho. A myslíte, že teď se kauzy vlečou bezdůvodně či schválně tak dlouho? Co nebo kdo je protahuje?“ ptá se konkrétně.

Profant odkazuje především ke svému kolegovi Jakubu Michálkovi, který se tímto tématem stěžejně zabývá. Odkazuje také k volebnímu programu Pirátů, kde lze najít odpovědi. Jedná se především o části programu: Tvrdý boj s korupcí a s hospodářskou kriminalitou; Důvěryhodné, předvídatelné a rychlé soudnictví; Svižnější soudy a digitalizace spisů.

„Digitalizací soudních spisů zrychlíme řízení u okresních soudů z dnešního průměru 9 měsíců. Vzdálené nahlížení usnadní život účastníkům řízení, sníží epidemiologické riziko a zamezí ztrátě listin. Možnost podávat žaloby v papírové podobě bude zachována,“ zní ve volebním programu Pirátů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

14:54 Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

Známá advokátka a politická aktivistka Klára Samková sdílela své postřehy z předvolební kampaně. Bab…