Piráti chtějí rozvrátit naši kulturu a předat nás Bruselu, říká Andrej Babiš. Proti téhle partě bych se angažoval i jako občan

03.10.2021 9:10 | Rozhovor

Do voleb zbývá 5 dní. Předseda vlády a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který věří ve své vítězství a v to, že bude pověřen sestavováním nové vlády, už má jasno, o koho si v rámci spolupráce neopře ani kolo. Má v plánu prý jednat se všemi stranami s výjimkou Pirátské strany, řekl v rozhovoru pro Právo.

Piráti chtějí rozvrátit naši kulturu a předat nás Bruselu, říká Andrej Babiš. Proti téhle partě bych se angažoval i jako občan
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Premiér Babiš v rozhovoru voliče upozorňuje, že volební koalice jsou podvodem na voličích, protože programy jednotlivých stran se často dost liší. „A Pirátostán? Těm jde jen o funkce. Dnes je jasné, že tyto partaje chtějí vytvořit pětikoalici. Proto každý hlas pro ODS nebo Spolu je hlasem pro piráty ve vládě,“ uvedl, že jediné, co tyto koalice mají společné, je snaha zbavit se Babiše za každou cenu.

Celý rozhovor najdete ZDE

Přiznává, že má problém hlavně s piráty. „A i když nebudu v politice, tak se budu jako občan této země angažovat proti této partě lidí, kteří chtějí rozvrátit naši kulturu, změnit náš životní styl a předat naši svrchovanost Bruselu,“ pokračuje ministerský předseda.

Zatímco před čtyřmi lety před sněmovními volbami tvrdil, že pokud se piráti do Sněmovny dostanou, klidně s nimi bude spolupracovat, dnes k této spoluprácí říká jasné ne. „Od té doby se hodně změnili. Jasně ukázali, co jsou zač, jak se chovají. Odpovídá to tomu, že se nechávají řídit frakcemi ze zahraničí, v případě pirátů těmi zelenými,“ dodává Babiš.

Na otázku, zda by preferoval případnou další spolupráci se sociálními demokraty a komunisty, uvedl: „Jako menšinová vláda s podporou KSČM jsme fungovali bez větších problémů. Jsme catch all party, tedy strana pro všechny občany ČR,“ zdůrazňuje

Vyjednávání o vládě s hnutím ANO připouští Okamurova SPD. Byl by to pro Babiše partner? „Pan Okamura říká, že s ANO jedině bez Babiše. My jsme spolupráci s touto stranou odmítli už v roce 2017,“ připomíná.

„Pro nás je klíčové vyhrát, sestavit stabilní vládu, jako se nám to povedlo po minulých volbách, a tečka. Pokud volby vyhrajeme, což zdaleka není jisté, protože boj pět proti jednomu je dost nerovný, pak kromě pirátů oslovíme všechny strany. U nás to není o nějakých osobních animozitách, ale o programu. A férově, s piráty a vlastně i s jejich béčkem u Spolu, tedy TOP 09, si toho programově nemáme co říct,“ shrnuje premiér Andrej Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejblbější vláda? Hutka, fanoušek Pirátů, sejmul Fialův tým

13:46 Nejblbější vláda? Hutka, fanoušek Pirátů, sejmul Fialův tým

Zpěvák Jaroslav Hutka, který v předvolební kampani pomáhal Pirátům, nyní nešetří kritikou na nově vz…