Piráti prosadili zrušení daňové výjimky pro bohaté investory

24.11.2020 20:55

Poslanci schválili v rámci daňového balíčku i pozměňovací návrh poslance Mikuláše Ferjenčíka (Piráti) o zdanění cenných papírů nad 20 milionů korun. Návrh Pirátů tak míří na bohatší investory a příjmy, které dosud nebyly zdaňované, informují Novinky.

Piráti prosadili zrušení daňové výjimky pro bohaté investory
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mikuláš Ferjenčík
reklama

„Snažíme se o spravedlivé daně a to, jak nás kdo onálepkuje, je celkem jedno. V daňovém balíčku jsme prosadili také zvýšení slevy na poplatníka ve výši deseti tisíc korun, kterým všichni plátci daní vydělají,“ uvedl pro Novinky pirátský poslanec.

Odmítá proto, že by podobné návrhy byly důvodem, proč je mnozí častují jako „progresivní levici“. „Takže si nemyslím, že pokud se k tomu připojí odstranění jedné daňové výjimky pro ty supernejbohatší, tak je to něco levicového,“ doplnil.

Poukázal na dosavadní rozpor ve zdanění různých typů příjmů. „Nevidím důvod, aby člověk platil z příjmu z práce asi čtyřicet procent včetně odvodů, zatímco z kapitálového příjmu nic. Navíc jsme tam dali štědrý limit, aby to nedopadlo na střední třídu,“ hájil Ferjenčík svůj návrh, který podle něj může do státní kasy přinést až dvě miliardy korun.

 „Ve chvíli, kdy probíhají masivní daňové reformy a snižují se příjmy státu, je namístě se zamyslet, zda někde není daňová výjimka, která by se dala zrušit,“ podotkl Ferjenčík.

 


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

20:12 Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

Miroslav Kalousek (TOP 09) po dvaadvaceti letech složil poslanecký mandát. Ve Sněmovně chce dát pros…