Piráti si počátkem ledna zvolí vedení, Bartoš chce pokračovat

27.11.2017 11:46

Piráti si na počátku ledna zvolí nové vedení. V čele strany chce pokračovat dosavadní předseda Ivan Bartoš, který Piráty letos poprvé dovedl do Sněmovny. Informovala o tom dnes mluvčí Pirátů Karolína Sadílková. Volba pětičlenného republikového předsednictva vyplývá ze stanov strany, podle nich se musí uskutečnit do tří měsíců od voleb do Sněmovny.

Piráti si počátkem ledna zvolí vedení, Bartoš chce pokračovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Bartoš

„Z mého pohledu je naprosto zásadní, aby předseda strany byl zároveň v Poslanecké sněmovně, a to jak z důvodů praktických, tak zcela pragmatických – předseda strany a přednostní právo vystupování na plénu,“ uvedl v tiskové zprávě Bartoš. O podporu požádal stranickou organizaci v Libereckém kraji, odkud pochází, do jednání celostátního fóra o ni bude žádat ještě v dalších krajích.

Kromě Bartoše jsou v pětičlenném předsednictvu Pirátů místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal, předseda poslaneckého klubu strany Jakub Michálek, poslanec Mikuláš Peksa a Martin Šmída.

Celostátní fórum Pirátů je svoláno do Brna na první lednový víkend. Jednání nejvyššího stranického orgánu by mělo být dvoudenní, pokud však bude volba rychlejší, než se předpokládá, uskuteční se v neděli schůzky pracovních skupin.

Celostátního fóra Pirátů se účastní každý člen strany. Většina jeho jednání se koná na internetu, podle stanov se ale přinejmenším jednou ročně musí uskutečnit i fyzické setkání celostátního fóra. Na těchto zasedáních se volí vedení a uskutečňují se zásadní hlasování, například o změnách stanov.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány

22:02 Nuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány

Jako již každý čtvrtek, ani dnes nebyli diváci TV Barrandov ochuzeni o názory prezidenta Miloše Zema…