Piráti si věří: Ve volbách chtějí získat deset procent hlasů

18.03.2017 12:21

Piráti chtějí v podzimních sněmovních volbách získat deset procent hlasů. Dnes to na celostátním fóru strany v Praze řekl její předseda Ivan Bartoš. Volební kampaň chtějí Piráti spustit na počátku května, vloží do ní 4,5 až pět milionů korun.

Piráti si věří: Ve volbách chtějí získat deset procent hlasů
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Česká pirátská strana, logo

„Míříme na deset procent,“ řekl Bartoš. Připomněl páteční volební model společnosti STEM, který straně přisoudil 5,5 procenta hlasů a zisk osmi poslaneckých křesel. „Všechny internetové deníky to měly na titulních stránkách, že jsme relevantní síla v politice,“ řekl. Před čtyřmi lety získali Piráti ve sněmovních volbách 2,66 procenta hlasů.

Bartoš uvedl, že strana dokončuje svůj program a v dubnu by ho měla schválit. Podrobnosti o přípravě programu by měly zaznít dnes odpoledne. Kampaň chtějí Piráti spustit v květnu a program během ní představovat postupně po jednotlivých tematických kapitolách. Bartoš zdůraznil, že Piráti si nebudou kvůli kampani brát žádné půjčky.

Šéf Pirátů dnes také oznámil, že mediálním stratégem kampaně bude Jakub Horák, který se v minulosti podílel například na policejní náborové kampani Pomáhat a chránit. Už dříve strana rozhodla, že jejím volebním manažerem bude Štěpán Štrébl s praxí z poradenské firmy PricewaterhouseCoopers.

Celostátním volebním lídrem Pirátů bude Bartoš, který bude kandidovat ve Středočeském kraji. Ostatní lídry krajských kandidátek by měla strana představit dnes odpoledne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

18:15 Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

„Babiš je sice neslušný, ale nikdo lepší není. Obecné hodnocení politika vychází pro Babiše dobře pr…