Piráti u důchodců pohořeli. Babiš a SPD, to je něco. Odhalení z průzkumu ČT

15.06.2020 13:55 | Zprávy

Hnutí ANO podle dat společnosti Kantar CZ v koronavirové krizi oslabilo. I přes ztrátu 2,5 procentního bodu však šéf hnutí ANO Andrej Babiš dál kraluje politické scéně. Babišovci mají více přívrženců u žen (36 procent) než u mužů (31,5 procenta). Více by je volili také starší lidé nad 60 let (51 procent). Oproti tomu Piráti by u této věkové skupiny získali jen 5,5 procenta hlasů.

Piráti u důchodců pohořeli. Babiš a SPD, to je něco. Odhalení z průzkumu ČT
Foto: video Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš.

Nový průzkum pro Českou televizi ukázal, že hnutí ANO by volilo přes 30 procent voličů. ANO Andreje Babiše by volilo 31,5 procenta voličů, což je o dvě procenta víc než ve sněmovních volbách v roce 2017. Hnutí oproti poslednímu průzkumu ztratilo 2,5 procentního bodu. Pavel Ranocha ze společnosti Kantar CZ prozradil, že část voličů ANO je zklamána z toho, že hnutí ANO využilo koronavirovou situaci k prosazení vlastních cílů.

Druzí Piráti by získali 17 procent a třetí ODS 13,5 procenta.

SPD Tomia Okamury by obdržela hlasy osmi procent voličů a pátá ČSSD by získala 5,5 procenta. Nabízí se tedy otázka, zda lidé stále oceňují předsedu ČSSD v červeném svetru, který v časech koronavirové krize řídil ústřední krizový štáb. Činnost tohoto štábu už skončila.

Hnutí STAN by také obdrželo pět procent. Komunisté by podle tohoto průzkumu získali taktéž pět procent. Ranocha k tomu poznamenal, že komunisté teď ztrácejí asi jeden volební bod za rok, nejčastěji jde o nejstarší voliče, kteří odcházejí k hnutí ANO. Mladší voliči komunistů odcházejí často k SPD nebo k ČSSD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: vef

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Mluvit a mluvit

Podle vás je třeba o problémech, jako je třeba narůstající nezaměstnanost mluvit, ale podle mě mluvíte vy politici až moc. Naopak si myslím, že co neděláte je, že problémy lidí fakt řešíte. Tak třeba jak hodlá ANO řešit problém s nezaměstnaností, ale i s tím, že ti, co pracují, mají žalostně nízké m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Potrat jako ideologie. A rodí se nejméně dětí v historii. Snad konečně začneme pomáhat, věří lidé z rozehnaného pochodu

19:56 Potrat jako ideologie. A rodí se nejméně dětí v historii. Snad konečně začneme pomáhat, věří lidé z rozehnaného pochodu

„Věřím, že letošní Pochod pro život může prolomit neplodné ideologické výkřiky a konečně otevřít deb…