Pitomost. Psychopat Babiš? Plaga a Blatný mají končit, opozice se pustila do premiéra

06.04.2021 18:29

„Takovou pitomost v čase otevírání škol může udělat jen psychopat a chaot.“ I tato slova padla v souvislosti se spekulacemi ohledně konce ministra zdravotnictví Jana Blatného a ministra školství Roberta Plagy. Pronesl je poslanec za STAN Petr Gazdík. A nejen on možnou výměnu ministrů komentuje.

Pitomost. Psychopat Babiš? Plaga a Blatný mají končit, opozice se pustila do premiéra
Foto: Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS
Popisek: Jan Blatný v pořadu Partie
reklama

K možnému odchodu ministra zdravotnictví Blatného se vyjádřil i šéf ODS Petr Fiala. „Za velmi alarmující považuji informace, že za výměnou ministra zdravotnictví mohou stát snahy o otevření dveří neschválené vakcíně Sputnik. Zvláště když k dispozici jsou opakovaně schválené vakcíny a vláda není schopna či ochotna je zajistit,“ napsal na Twitteru.

Za velmi alarmující považuji informace, že za výměnou ministra zdravotnictví mohou stát snahy o otevření dveří neschválené vakcíně Sputnik. Zvláště když k dispozici jsou opakovaně schválené vakcíny a vláda není schopna či ochotna je zajistit.

— Petr Fiala (@P_Fiala) April 6, 2021

„Takovou pitomost v čase otevírání škol může udělat jen psychopat a chaot. Důvod, proč máme nejvíc mrtvých a vše jsme zpackali, se jmenuje Andrej Babiš. A znovu nám to dokazuje!“ napsal poslanec za hnutí STAN Petr Gazdík.

Takovou pitomost v čase otevírání škol může udělat jen psychopat a chaot. Důvod proč máme nejvíc mrtvých a vše jsme zpackali se jmenuje @AndrejBabis A znovu nám to dokazuje! https://t.co/WuEdd1psRw

— Petr Gazdík (@petrgazdik) April 6, 2021

 Pro iDnes.cz se mimo jiné vyjádřila také šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Ta se domnívá, že Blatný končí kvůli svému postoji vůči vakcínám z Číny a z Ruska.

„Ministr Blatný se za těch několik měsíců jako krizový manažer neprojevil, ale nedá se mu upřít jasné stanovisko k neschváleným vakcínám z Ruska a z Činy. A to je právě nyní hlavní důvod, proč má skončit – aby byla umetena cestička zejména Sputniku V do Česka a touto neschválenou vakcínou se začalo očkovat,“ uvedla Pekarová Adamová a upozornila v souvislosti se Sputnikem V na Slovensko. „Berme tento odstrašující příklad jako varování,“ řekla. 

 

 

„Místo aby se premiér věnoval podezřením z korupčního jednání své stranické dvojky v hnutí ANO, odstraňuje ministry, kteří si dovolili mít odlišné názory. Řídit stát jako firmu...?“ zamyslel se pak mimo jiné také senátor Pavel Fischer.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný i ministr školství Robert Plaga končí ve vládě. Alespoň to píše server CNN Prima News. Premiér Andrej Babiš (ANO) má prý již za ně náhradu. Redakci odvolání obou ministrů potvrdily dva důvěryhodné zdroje. K výměně by mělo dojít ve středu. Ministry odvolává na návrh premiéra prezident. 

Blatného by v čele resortu zdravotnictví měl nahradit Petr Arenberger, dosavadní šéf Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. V křesle ministra školství by pak Plagu měl nahradit poslanec za hnutí ANO Karel Rais. Šanci na ministerský post má i Patrik Nacher (ANO). Alespoň o tom uvažuje právě premiér Andrej Babiš. 

Ten kritizuje zejména ministra zdravotnictví Blatného, dokonce už mu poslal čtyři kritické dopisy. S respektem se prý k Blatnému nechová ani na jednáních vlády. 

Co se týče Plagy, rovněž s ním má Babiš delší dobu problémy; vyhodit z vlády ho chtěl před dvěma lety, kdy se tehdy ministra školství zastali odborníci z oboru. V poslední době měl ministr Plaga s Babišem spory především v oblasti konání maturit a kvůli plánu na návrat dětí do škol.

Ing. Robert Plaga, Ph.D.

  • ANO 2011
  • ministr školství, mládeže a tělovýchovy

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

19:52 „Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

Řeporyjský starosta Novotný řádil na Twitteru. V centrále ODS nebudou rádi, protože vyjevil nepěkné …