Plagovy plány pro školní rok: Tělocvik venku, žádné besedy

03.08.2021 22:33

Již za necelý měsíc se vrátí děti do školy, a tak je načase, aby Ministerstvo školství přišlo s pokyny, které budou muset školy dodržovat. Například je jasné, že tělesná výchova bude probíhat venku, děti se nebudou moct shromažďovat a netestované děti budou ve třídách sedět v rouškách. Píše to server Echo24.cz.

Plagovy plány pro školní rok: Tělocvik venku, žádné besedy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Plaga, ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Konečnou podobu návrhu Ministerstva zdravotnictví na protiepidemická opatření pro provoz škol od září zašle Ministerstvo školství zhruba v polovině srpna. Uvedl to ministr školství Robert Plaga (za ANO). 

„Jsme ve stálém kontaktu s řediteli škol a v příštích dnech budeme sbírat jejich podněty a poznámky k materiálu tak, aby mohly být zapracovány do manuálu s kompletními informacemi. Ten, jak jsme avizovali, bude do škol rozeslán v polovině srpna poté, co Ministerstvo zdravotnictví vydá potřebná mimořádná opatření,“ nechal se slyšet šéf resortu školství.

Školy by od září i nadále měly zachovávat co největší homogenitu skupin dětí, omezit slučování tříd či hromadné školní akce. Například by se neměly pořádat besedy, divadelní představení a tělocvik by se měl odehrávat co nejvíc venku. Zda budou muset děti a zaměstnanci nosit ochranu dýchacích cest, se bude řídit aktuálními opatřeními. Plaga však předpokládá, že roušky na chodbách či v šatnách budou i nadále. 

Na začátku září se pak žáci otestují antigenními testy na covid-19, a to hned třikrát. Pro děti, které se na covid-19 preventivně neotestují, bude ve škole po celou dobu povinná rouška či respirátor. Pokud odmítnou i to, nebudou se moct účastnit prezenčního vzdělávání. Výjimku budou mít jen ti žáci, kteří budou mít odklad o očkování či o prodělané nemoci.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To smrdí. Pořádně.“ Milan Knížák zaslechl, jak se o válce na Ukrajině baví malé děti

21:45 „To smrdí. Pořádně.“ Milan Knížák zaslechl, jak se o válce na Ukrajině baví malé děti

Komunistická éra zpátky v novém kabátě? K umělci Milanu Knížákovi se dostaly alarmující informace o …