Plagovy plány pro školní rok: Tělocvik venku, žádné besedy

03.08.2021 22:33

Již za necelý měsíc se vrátí děti do školy, a tak je načase, aby Ministerstvo školství přišlo s pokyny, které budou muset školy dodržovat. Například je jasné, že tělesná výchova bude probíhat venku, děti se nebudou moct shromažďovat a netestované děti budou ve třídách sedět v rouškách. Píše to server Echo24.cz.

Plagovy plány pro školní rok: Tělocvik venku, žádné besedy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Plaga, ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Konečnou podobu návrhu Ministerstva zdravotnictví na protiepidemická opatření pro provoz škol od září zašle Ministerstvo školství zhruba v polovině srpna. Uvedl to ministr školství Robert Plaga (za ANO). 

„Jsme ve stálém kontaktu s řediteli škol a v příštích dnech budeme sbírat jejich podněty a poznámky k materiálu tak, aby mohly být zapracovány do manuálu s kompletními informacemi. Ten, jak jsme avizovali, bude do škol rozeslán v polovině srpna poté, co Ministerstvo zdravotnictví vydá potřebná mimořádná opatření,“ nechal se slyšet šéf resortu školství.

Ing. Robert Plaga, Ph.D.

  • ANO 2011
  • ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Školy by od září i nadále měly zachovávat co největší homogenitu skupin dětí, omezit slučování tříd či hromadné školní akce. Například by se neměly pořádat besedy, divadelní představení a tělocvik by se měl odehrávat co nejvíc venku. Zda budou muset děti a zaměstnanci nosit ochranu dýchacích cest, se bude řídit aktuálními opatřeními. Plaga však předpokládá, že roušky na chodbách či v šatnách budou i nadále. 

Na začátku září se pak žáci otestují antigenními testy na covid-19, a to hned třikrát. Pro děti, které se na covid-19 preventivně neotestují, bude ve škole po celou dobu povinná rouška či respirátor. Pokud odmítnou i to, nebudou se moct účastnit prezenčního vzdělávání. Výjimku budou mít jen ti žáci, kteří budou mít odklad o očkování či o prodělané nemoci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …