Platíme si vlastní zkázu? Dánsko, Švédsko a možná i další země prý posílaly sociální dávky bojovníkům IS

26.12.2016 9:03

Dánský bulvární list Ekstra Bladet přináší na svém serveru informace o tom, že Dánsko vyplácelo dávky muži, který bojoval v řadách islamistů a to včetně jednotek Islámského státu. Dá se tedy říci, že členský stát EU podporoval z peněz svých daňových poplatníků teroristy. K témuž mělo podle serveru bulvárního deníku dojít také ve Švédsku a ve Velké Británii.

Platíme si vlastní zkázu? Dánsko, Švédsko a možná i další země prý posílaly sociální dávky bojovníkům IS
Foto: Youtube.com
Popisek: Vlajka Islámského státu
reklama

Přímo na Štědrý den přinesl server bulvárního deníku Ekstra Bladet článek o Dánovi, který pobíral dávky v době, kdy bojoval v řadách islamistů, teroristy z Islámského státu nevyjímaje, takže dánská vláda vlastně podporovala terorismus. Podle zjištění listu navíc nešlo o jediný takový případ. V tuto chvíli existuje stejné podezření u více než tří desítek příjemců dávek.

Ministr pro podnikatelskou sféru a zaměstnanost Troels Lund Poulsen  příslíbil, že bude situaci okamžitě řešit. Úřady by podle jeho názoru měly důkladněji prověřovat, komu dávky vyplácí, aby nedocházelo k podobným nepřijatelným případům. Bude na ně v tomto směru apelovat.

Celý článek naleznete zde

Dánsko bohužel není jedinou evropskou zemí, která takto podporovala teroristy. V době, kdy zamířil do Sýrie bojovat za Islámský stát, dostával dávky i jednatřicetiletý Michael Skråmo. Když na to švédské úřady přišly, výplatu dávek na bydlení a jiných sociálních dávek jeho ženě a dětem zastavily. S podobnými problémy se potýká i Velká Británie. Ostrovní království potvrdilo, že odhalilo několik finančních podvodů, jejíchž cílem bylo získat peníze pro teroristy na Blízkém východě. Teroristé získali peníze např. ze studentských půjček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letiště Václava Havla si půjčí miliardu. Letadla stojí, potřebujeme vakcínu! zní poplach

14:49 Letiště Václava Havla si půjčí miliardu. Letadla stojí, potřebujeme vakcínu! zní poplach

V nedělních Otázkách Václava Moravce se setkali předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř a…